Kararım İşte Bu Kadar Net!

Kararım İşte Bu Kadar Net!
Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Hanefi Avcı CHP'den aday olduğu taktirde neden istifa edeceğini söyledi?

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, "Hanefi Avcı CHP'den aday olduğu an ben istifa ederim, çok net söylüyorum" dedi.

Sedefçi, 2008 yılında Edirne Belediyesine yönelik düzenlenen "Arasta" operasyonunu yöneten eski Edirne Emniyet Müdürü, halen "Devrimci Karargah" örgütü ve "Ergenekon" soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Hanefi Avcı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Avcı'nın partisinden milletvekilliği için aday adayı olması halinde partisinden istifa edeceğini ifade eden Sedefçi, şunları söyledi:

"Bırakın Cumhuriyet Halk Partisi'ni, diğer partilerden bir tanesi Hanefi Avcı'ya sahip çıkarsa, böyle hastalıklı bir zihniyeti parlamento çatısı altına sokarlarsa bu Türkiye için zul olur, resmen zul olur. Hanefi Avcı CHP'den aday olduğu an ben istifa ederim, çok net söylüyorum. Bu büyüdüğüm, bana can vermiş CHP'den, Hanefi Avcı ile aynı çatı altında olmamak için istifa ederim. Bunu kesin yaparım ama benim partimin böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Böyle insanların CHP'de yeri yok. Bunu Sayın Genel Başkanımın ve herkesin bildiğini düşünüyorum."

İlk kez 1989 yılında Edirne Belediye Başkanı seçilen ve bu koltukta 22 yılını dolduran Sedefçi, Türkiye'de uzun süre belediye başkanlığı yapan ender kişilerden biri olarak bununla gurur duyduğunu belirterek, Edirnelilere teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com