Karayılan soruşturması

Karayılan soruşturması
PKK terör örgütü elebaşılarından Murat Karayılan'ın ''Bir Savaşın Anatomisi'' adlı kitabının Yunanca çevirisinin tanıtımının Yunanistan Savunma Bakanlığı'na ait Savaş Müzesi'nde yapılmasıyla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Gregory Delavekuras, bir gazetecinin, bir PKK üyesinin kitabının tanıtımının Savaş Müzesi'nde yapılmasının Yunanistan'ın teröre karşı tutumunu etkileyip etkilemediğine dair sorusuna ilişkin şu açıklamayı yaptı:

''Yunanistan, terörün her türünü kınamaktadır. PKK örgütü konusunda bu, Avrupa Birliği'nin de bir bütün olarak ilkesel pozisyonudur. Dün, yetkililerden habersizce, Savaş Müzesi'nde kiralanan bir odada, PKK üyesi bir kişinin kitap tanıtımı yapıldı. Savunma Bakanlığı konu hakkında soruşturma başlattı ve sorumlu kişileri buldu.

Yunan hükümeti ile hiçbir ilişkisi olmayan etkinlik, hükümetin terörizm konusunda uzun zamandır benimsediği pozisyonla da çelişmektedir''


Yunan basını Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'nin tepkisi üzerine, Yunan İstihbarat Teşkilatı'ndan (EYP) istifa eden ve ''Öcalan'ın Teslimi'' adlı kitabını yazan Savas Kalenderidis tarafından tercüme edilen Karayılan'ın kitabının tanıtımının Savaş Müzesi'nde değil de Hilton Oteli'nde yapılmasının gündeme geldiğini yazmış, konunun Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras'a kadar gittiğini ve Başbakanlık'tan, ''Nasıl programlanmışsa öyle yapılsın'' talimatı verildiği ileri sürülmüştü.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com