Karayılan Tehdit Ett!

Karayılan Tehdit Ett!
Haftasonu 'yakalandı' haberleri Ortadoğu'yu karıştıran Murat Karayılan tehditler savurdu...

KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan'ın 15 Ağustos Atılımı'nın 27. yıldönümünde yaptığını öne sürdüğü açıklamaya yer verdi:

"ÖCALAN'IN BARIŞ ÇABALARINA OLUMLU YANIT VERİLMEDİ"

Öcalan'ın 10 Mayıs 2011 tarihinde devlete ve KCK'ya üç protokol sunduğunu söyleyen Karayılan. 'KCK ve devlet bu protokolü kabul ediyor mu, etmiyor mu; bana cevap vermelidirler.

Eğer her iki tarafın da görüşleri olumlu olursa o zaman ben bu sorunu kısa bir sürede çözerim' dedi. Biz bunun üzerine yönetim olarak toplantı yaptık, Önderliğimizin hazırladığı bu protokolleri kabul ettik. Ama devlet buna cevap vermedi.

Heyet makul gördü ama 'üzerinde tartışmamız, Başbakana sunmamız gerekiyor ki devlet bir karar versin' dedi. Üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen cevapsız bıraktılar. Olumlu cevap verme yerine barışçıl çabaları boşa çıkarmaya çalıştılar. Bu şekilde inkar ve imha siyaseti farklı biçim, yöntem ve üsluplarla yeniden devreye girdi” dedi.

"BEN DE DİĞER ARKADAŞLAR DA ÖLDÜRÜLEBİLİR"

Kendisinin ve diğer terörist arkadaşlarının bu mücadelenin neferleri olduğunu söyleyen Karayılan, 'Arkadaşlarımız, halkımız bu tür şahadetlere hazır olmalıdırlar. Çünkü biz bu hareketin fedaileriyiz, devrimciyiz ve bir mücadele yürütüyoruz. Bu durumda şehit düşme ihtimali de vardır" dedi.

Karayılan Başbakan'ın “artık iyi niyet göstermeyeceğiz” sözlerine işaret ederek, bir savaş kararının alındığına vurgu yaptı: “Erdoğan da tüm bu olaylarla birlikte 'biz artık iyi niyet göstermeyeceğiz' dedi. Zaten daha önce de bir iyi niyet sergilemediği aşikardır…

Afrika'da hiçbir hakkı bulunmayan ve köle statüsünde sayılan zencilere bile daha fazla değer veriliyordu. Ama şimdi Kürtlerin durumu köle statüsündeki zencilerden ne farkı var?”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com