Karayılan'dan Meclis'e gitme açıklaması!

Karayılan'dan Meclis'e gitme açıklaması!
PKK terör örgütü elebaşı Murat Karayılan, BDP'nin Meclis'e gitmesine negatif yaklaşmıyoruz. Karar kendilerinindir' dedi.

PKK'nın en üst yönetim kademesi Kürdistan Topluluklar Birliği (KCK) Başkanı Murat Karayılan, BDP'nin öncülük ettiği 'Blok hareketi' listesinden seçimi kazanan milletvekillerinin TBMM'ye dönmesine 'Negatif yaklaşmadıklarını' söyledi.

Çarşamba günü Diyarbakır'da saat 14.00'da toplanacağı açıklanan BDP grubu'nun 1 Ekim'de yeni yasama yılının açılışında TBMM'ye dönüp dönmeyecekleri tartışılırken, Kürdistan Topluluklar Birliği (KCK) Başkanı Murat Karayılan, PKK çizgisinde yayın yapan Fırat Haber Ajansı'na, BDP'lilerin meclise dönmesine negatif yaklaşmadıklarını söyledi. Karayılan, bu konuda kararı seçilen milletvekillerinin vereceklerini, konuya olumsuz yaklaşmadıklarını anlatırken, "Haksız bir egemenlikçi anlayışa ve siyasete karşı gerekli tutum ve tavrı almışlardır. Dolayısıyla bundan sonra farklı tutum pekala olabilir. Değişik ve sonuç alıcı taktiklerle hedefe yürümek, bir siyaset sanatıdır. Bu açıdan farklı davranmak mümkündür. Bizce bunu kendileri düşünmelidir. Ancak AKP hükümetinin uygulamaları ve üslubu Meclis'e gitme ortamını oldukça zorlamaktadır. En son Şırnak'ta görüldüğü gibi, BDP'li belediye başkanlarının, belediye meclis üyelerinin ve birçok parti üyesinin tutuklanmış olması ve bu sayının yüzlere çıkarılması, meclise gitme koşullarını oldukça daraltmış bulunmaktadır" dedi.

Karayılan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın BDP'li milletvekillerine yönelik sözlerini eleştirirken, "Tamamen egemenlikçi, anti demokratik ve zora dayalı bir siyaset yürütülüyor. Belki de AKP meclise gelmelerini istemediği için böyle yapmaktadır. Önemli olan burada duygusal yaklaşmamak, öngörülü ve politik yaklaşarak muhtemel oyunları boşa çıkarıcı, en doğru kararı alabilmektir. Bunu da blok vekilleri grubu tamamen kendi öz iradeleriyle almalıdırlar" diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com