Karayolunda ikinci patlayıcı bulundu

Karayolunda ikinci patlayıcı bulundu
Diyarbakır-Bingöl karayolu 70. kilometresi Kayacık mevkiinde teröristler tarafından uzaktan kumanda ile patlatılan mayının güvenlik kuvvetlerini bölgeye çekmek için hazırlanan tuzak olduğu tespit edildi.
Edinilen bilgiye göre; sabah saat 05.00’da Diyarbakır-Bingöl karayoluna yerleştirilen bir mayın uzaktan kumanda ile patlatıldı. Patlamanın olduğu yerde büyük çukur oluştu. İHA ekibi tarafından sabah saatlerinde kameraya alınan çukurda öğleden sonra inceleme yapan güvenlik kuvvetleri, el yapımı bir patlayıcı bularak imha etti. Yola mayın döşeyen teröristlerin ilk patlamayı güvenlik kuvvetlerini bölgeye çekmek için gerçekleştirdiği; ikinci patlamayı ise bölgeye gelecek olan güvenlik kuvvetlerine yönelik yapmayı planladıkları ortaya çıktı.
 
Karayolunda patlatılan mayının ardından saat 06.10 sıralarında Lice ilçesinde gerçekleştirilen ikinci saldırıda 2 asker şehit olup, 1 asker ve 1 vatandaş yaralanırken; bölgedeki bütün güvenlik kuvvetleri şehitlerin olduğu mevkiye yoğunlaştı. Diyarbakır-Bingöl karayolunda tuzak olarak bekletilen ikinci patlayıcıyı gözetleyen teröristlerin bölgeye güvenlik kuvvetlerinin gelmesi üzerine uzaklaştıkları belirtildi. Güvenlik kuvvetlerinin şehitlerin olduğu bölgeye yoğunlaşması olası bir faciayı önledi. (EAK)

Kaynak: İHA
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com