Karbasan-Kütahya yolu 43 kilometre kısalıyor

Karbasan-Kütahya yolu 43 kilometre kısalıyor
Kütahya'nın Hisarcık ilçesine bağlı Karbasan beldesinin Emet'in Ömerfakı köyüne kadar olan toplam 9 kilometre bağlantı yolunun 3,5 kilometresinde genişletme, onarım ve kumlama çalışmalarına başlandı.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesine bağlı Karbasan beldesinin Emet'in Ömerfakı köyüne kadar olan toplam 9 kilometre bağlantı yolunun 3,5 kilometresinde genişletme, onarım ve kumlama çalışmalarına başlandı. Çalışmaların tamamlanmasıyla Karbasan Kütahya yolunun 43 kilometre kısalacağı belirtildi.
İl Özel İdaresi tarafından 3,5 kilometrelik bölümünde başlatılan genişletme, onarım ve kumlama çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten yetkililer, “ Toplam 9 kilometrelik Karbasan Ömerfakı yolunun yapım çalışmaları devam eden 3,5 kilometrelik bölümünde 6 metre olan yol genişliği 12 metre çıkarılacak. Çalışmaların uzun süre devam edeceğini tahmin ediyoruz“ dediler.
Karbasan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, “Karbasan Ömerfakı yolu Kütahya'ya ulaşımımızda 43 kilometre daha kısa bir yol. Yıllardan beri Hisarcık ilçesinden dolaşarak Kütahya'ya varıncaya kadar 125 kilometre yol kat ediyorduk. Bu nedenle maddi yönden ve zaman açısından büyük kayıplara uğruyorduk. Karbasan Ömerfakı yolunun faaliyete geçmesiyle 82 kilometre yol giderek Kütahya'ya ulaşabileceğiz. İnşallah 9 kilometrelik yolun kalan 5,5 kilometresinin yapımı bu yıl içerisinde peyderpey tamamlanır. Yolumuzun yapımını gerçekleştirecek olan İl Özel İdaresine ve İl Genel Meclisi üyelerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com