KARÇEV TOPLANTISI YAPILDI

KARÇEV TOPLANTISI YAPILDI
KARÇEV TOPLANTISI YAPILDI

KARABÜK - Karabük Çevre Hizmetleri Birliği (KARÇEV) Birlik Başkanı Vali İzzettin Küçük Başkanlığında olağanüstü toplandı.
KARÇEV toplantısında, Katı Atık Bertaraf Tesisinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen toprak kayması sonrasında yapılması gerekenler ve izlenmesi gereken yol haritası hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantıda Karabük Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Öztürk, tesisin yapımında meydana gelen ve kamuoyunda heyelan olarak nitelendirilen toprak kayması hakkında teknik bilgiler verdi. Sözlerinin başında meydana gelen olayın bir heyelan olmadığının altını çizen Öztürk, “Kamuoyunda yanlış bir bilgi akışı var. Öncelikle Katı Atık Bertaraf Tesisinin yapımı sırasında meydana gelen bu olay bir heyelan değildir. Bu tesisin yapımı sırasında toprak yağılmalarının baskıyla çatlaması ve yağan aşırı yağışlarla bunun kaymasıdır. Yani yapım sırasındaki çalışmalardan kaynaklanan bir durumdur. Dolayısıyla tesisin yapımına etki edecek, zarar verecek bir durum yoktur. İkinci olarak ise şunu söylemeliyim, burası teknik açıdan bu tesisin yapılabileceği en iyi yerdir. Yani yer seçiminde herhangi bir yanlışlık yapılmamıştır. Zeminle ilgili hiçbir sıkıntı yoktur. Benim ve diğer teknik ekiplerin incelemelerine göre şuan için bir sıkıntı yoktur. Çalışmaların devam etmesinde mahsur yoktur.” dedi.
Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Ahmet Işık da, bahsedilen konu hakkında iki üniversite öğretim üyesinin bu alanda gerekli incelemeleri yaptığını, kendilerinin de Ahmet Işık’ın vermiş olduğu bilgilerle örtüşen açıklamalar yaptığını söyledi. Toplantıda daha sonra söz alan ilçe belediye başkanları da, Katı Atık Bertaraf Tesisinin yerinden hiçbir şekilde vazgeçilmemesi gerektiği yönünde görüşlerini belirterek, tesisin bir an önce tamamlanmasını istediler.
Vali İzzettin Küçük, çalışmaların hızla devam ettirilerek bitirilmesini ve kaymadan kaynaklanan bir maliyet varsa tespit edilerek, yüklenici firmaya yönlendirilmesini söyledi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com