Kardeş okul öğrencileri yararı'na kermes

Kardeş okul öğrencileri yararı'na kermes
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) merkez yerleşkede eğitim-öğretim faaliyetini sürdüren Dumlupınar Özel Başaran Yıldız Lisesi öğrencileri, geliri kardeş okul olarak seçtikleri bir köy okulunun ihtiyaç sahibi öğrencileri için kullanılmak üzere yiyecek

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) merkez yerleşkede eğitim-öğretim faaliyetini sürdüren Dumlupınar Özel Başaran Yıldız Lisesi öğrencileri, geliri kardeş okul olarak seçtikleri bir köy okulunun ihtiyaç sahibi öğrencileri için kullanılmak üzere yiyecek ve gıda kermesi düzenlediler.
Öğrencilerin yardımlaşma duygusunu geliştirmeleri ve sosyal etkileşimin güçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirildiği belirtilen kermese öğrenciler kendi evlerinde hazırladıkları yiyecek ve gıdaları satışa sundular.
Öğrenciler tarafından düzenlenen kermesten öğrenci velileri ve öğretmenler de alışveriş yaparak katkıda bulunurken, öğrenciler de diğer arkadaşlarının satışta sunduğu yiyecek ve gıdalardan satın aldılar.
Kermese çoğu öğrenci evlerinde kendi elleriyle hazırladıkları yiyeceklerle katılırken, öğrenci aileleri ve Okul Aile Birliği de kermese önemli ölçüde katkı sağladılar.
Kermes ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getiren bazı öğrenciler, kermes etkinliği ile elde ettikleri geliri kardeş okul olarak seçtikleri okulda ihtiyaç sahibi öğrencilerin bazı ihtiyaçları için kullanacaklarının bilinciyle bu kermesi düzenlediklerini, böyle bir yardım faaliyetine az da olsa kaktı yapmanın ve paylaşma duygusunun mutluluğunu yaşadıklarını, başkalarının sorunlarını, sıkıntılarını paylaşmanın güzel bir insani duygu olduğunu belirterek, imkanları olanların bu tür yardım faaliyetlerinde bulunmalarının güzel bir davranış olacağını söylediler.
Öğrenciler kermesin düzenlenmesinde Başaran Yıldız Lisesi Müdürü Salih Özden ve öğretmenleri ile Okul Aile Birliği'nin önemli teşvik ve desteklerini olduğunu belirterek, 'Kendilerine bizi böyle örnek bir davranışa yönlendirdikleri için teşekkür ederiz' dediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com