Kardeş şehir protokolü imzalandı

Kardeş şehir protokolü imzalandı
Filipinler Cumhuriyeti San Juan City şehri ile Kütahya arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. Kardeşlik protokolü için kente gelen heyet Kütahya'ya hayran kaldı.

Filipinler Cumhuriyeti San Juan City şehri ile Kütahya arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. Kardeşlik protokolü için kente gelen heyet Kütahya'ya hayran kaldı.
KARDEŞLİK, EKONOMİK BAĞLARLA GÜÇLENDİRİLMELİ
Filipinler Cumhuriyeti San Juan City Valisi Hon Guia G. Gomez , Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'yi makamında ziyaret etti. Vali Kenan Çiftçi'nin girişimleri ile Filipinler Cumhuriyeti San Juan City şehri ile Kütahya arasında kurulan dostluk köprülerinden son derece memnun olduklarını bildiren misafir Vali Hon Guia G. Gomez, Kütahyalıları da San Juan City şehrinde görmekten son derece mutlu olacaklarını kaydetti. Ziyaretçilerini kabul eden Vali Çiftçi,”İki şehir ve dolayısıyla iki ülke arasında kurulan kardeşlik köprüleri ekonomik anlamda da kullanılarak Türkiye ve Filipinler arasındaki ekonomik bağı güçlendirmelidir” dedi.

ÇAVDARHİSAR'A HAYRAN KALDIRLAR
Valilik makamı ziyareti öncesinde Kütahya Valiliği önünde açılan Çavdarhisar konulu fotoğraf sergisini gezen Filipinler heyeti Çavdarhisar ilçesini anlatan fotoğraflar karşısında hayranlığını gizleyemedi. Filipinler Cumhuriyeti San Juan City Valisi Hon Guia G. Gomez ve Filipinler Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Marillin Araldilla Çavdarhisar gergisi hakkında Kaymakam Ömer Bilgin'den ilçe hakkında bilgiler aldılar.

BAŞKAN İÇA'DAN SICAK KARŞILAMA
Daha sonra Kütahya Valisi ile Belediye başkanını ziyaret etmek için belediye hizmet binasına gelen San Juan Valisi Hon Guia G. Gomez Başkanlığındaki 23 kişiden oluşan heyet burada da Başkan Mustafa İça tarafından oldukça sıcak karşılandı. Heyete, Filipinler Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Marillin Araldilla da eşlik etti. Heyeti ilk önce makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mustafa İça, kentimizin; tarihi turistik termal ve yer altı zenginliklerinden bahsederek misafirlerine bilgiler verdi.

MİSAFİR HEYET KÜTAHYA'YI ÇOK SEVDİ
Başkan İça konuşmasının sonunda Filipinler Cumhuriyeti vatandaşlarını Kütahya'da ağırlamaktan mutlu olacaklarını belirtti. Ardından Encümen Salonuna geçilerek Kardeş Şehir protokolü imzalandı. Protokol imza töreninden önce bir konuşma yapan San Juan Valisi Hon Guia G. Gomez, Kütahya gibi tarihi dokusunu korumuş modern ve güzel bir şehirde bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, Kütahyalıları da San Juan'da görmekten onur duyacaklarını belirtti.
Yapılan görüşmeler ve imzalanan protokolün ardından her iki taraf da birbirlerine karşılıklı hediye sunumunda bulundu.
Heyet daha sonra Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası ile Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüklerini ziyaret etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com