Karete kursuna ilgi

Karete kursuna ilgi
Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde açılan karate kursu yoğun ilgi görüyor.

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde açılan karate kursu yoğun ilgi görüyor.
Pazarlar Emniyet Amirliğinde görevli polis memuru Şahin Bilir nezaretinde çalışmalarını yürüten sporcular dan 23 sporcu başarı göstererek bir üst kemere terfi ettiği bildirildi.
Pazarlar İlköğretim Okulu Kapalı Spor Salonu'nda başarılı olan sporculara terfi diploması töreni yapıldı.
Yapılan Programa Pazarlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi, İlçe Emniyet Amiri vekili Hasan Uzunay, Halk Eğitim Müdürü Hakkı Yıldız, Pazarlar İlköğretim Okulu Müdürü Ünal Bek, öğretmenler, veliler ve sporcular katıldı.
Başarılı olan 23 sporcuya İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi ve İlçe Emniyet Amiri vekili Hasan Uzunay tarafından terfi diplomaları verildi.
Kurs hakkında bilgi veren Yetkililer, “30 sporcunun başvurduğu kursta 23 sporcu başarı gösterdi. Pazarlar tarihinde ilk kez düzenlen karate Do kursuna ilgi büyük oldu. Kapalı spor salonunda fiziksel, Pazarlar İlköğretim Okulunda görsel antrenmanlar yapıldı. Kursa kayıtlarımız devam ediyor” dedi.
Fiziksel ve Görsel antrenman yaptıklarını belirten Polis Memuru Şahin Bilir, “Gerçek Karate odur ki, günlük hayat içinde kişinin zihin ve bedenini eğitir, alçak gönüllük ruhu geliştirir ve kritik zamanlarda tam olarak adalete sadık kalınmasını sağlar. Karate-do yaş, cinsiyet ve fiziksel durum şartı aranmadan isteyen herkesin katılabileceği bir spor çalışması; fiziksel ve zihinsel gelişimi birey olarak gerçekleştirmeye imkân sağlayan bir eğitim yoludur. Karatede kuşaklar; olgunlaşma ve mükemmelleşmenin sembolüdür. Bu mükemmellik sadece karate teknikleri ile değil, dürüstlük, saygı, kurallara bağlılık ve sevgi gibi olguları geliştirerek mükemmelleşmek şeklinde olmalıdır. Bu olgulara bağlı kalacaklarını ümit ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com