Kârını en çok artıran şirket Kütahya'da!

Kârını en çok artıran şirket Kütahya'da!
Anadolu'nun en başarılı ve en dinamik şirketlerini belirlemek amacıyla Fortis Bank Türkiye ve Ekonomist dergisi tarafından gerçekleştirilen Anadolu 500 araştırması tamamlandı. Anadolu'nun, kârını en çok artıran şirketi Kümaş Kütahya Manyezit İşletmeleri

Anadolu'nun en başarılı ve en dinamik şirketlerini belirlemek amacıyla Fortis Bank Türkiye ve Ekonomist dergisi tarafından gerçekleştirilen Anadolu 500 araştırması tamamlandı. Anadolu'nun, kârını en çok artıran şirketi Kümaş Kütahya Manyezit İşletmeleri oldu.
Anadolu'nun en başarılı ve en dinamik şirketlerini belirlemek amacıyla Fortis Bank Türkiye ve Ekonomist dergisi tarafından gerçekleştirilen Anadolu 500 araştırması tamamlandı. Daha önce Anadolu'nun en büyük 250 şirketinin belirlendiği araştırmanın kapsamı 2010 yılı ve sonrasını kapsayacak şekilde genişletildi. Artık gelenekselleşen ve bu yıl 7'incisi yapılan araştırmada Anadolu'nun en büyük ve en dinamik 500 şirketi sıralandı. Anadolu'nun en büyük şirketi Kroman Çelik Sanayi olurken, kârını en çok artıran şirket Kümaş Kütahya Manyezit İşletmeleri oldu. İhracatını en çok artıran şirket dalında Karsan Otomotiv birinci olurken, istihdamını en çok artıran şirket ise Beyteks Tekstil Sanayi olarak belirlendi.
Conrad İstanbul Hotel'de yapılan ödül törenine, Fortis Bank Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yvan De Cock, TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, Ekonomist ve Capital Dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş ile iş dünyasından birçok isim katıldı.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul, Ankara ve İzmir dışından Anadolu 500 araştırmasına katılan firmalar 4 farklı kategoride değerlendirildi. Her kategorinin ilk 5'i, toplamda 20 firma ödüllendirildi. Araştırma kapsamında firmalar ciro, net satışlar, vergi öncesi kâr, ihracat tutarı ve öz sermayeye dair beş soruya yanıt verdi. Bu kriterlerin değerlendirilmesi sonucunda ödüller 'Anadolu'nun En Büyük 5 Şirketi', 'Kârını En Çok Artıran 5 Şirket', 'İhracatını En Çok Artıran 5 Şirket', ve 'İstihdamını En Çok Artıran 5 Şirket' olmak üzere 4 kategoride dağıtıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com