Karısının karaciğeriyle sağlığına kavuştu

Karısının karaciğeriyle sağlığına kavuştu
Safra yollarındaki sorun nedeniyle karaciğer yetmezliğinin son aşamasına gelen 35 yaşındaki kişi, karısının bağışladığı karaciğerin nakledilmesiyle yeniden sağlığına kavuştu- Eşine karaciğerini bağışlayan Nursel Akıncı: "Allah eşime derdini verdi, dermanı

RAMAZAN ERCAN - Safra yollarındaki sorun nedeniyle karaciğer yetmezliğinin son aşamasına gelen 35 yaşındaki kişi, eşinin bağışladığı karaciğerin nakledilmesiyle yeniden sağlığına kavuştu.

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yaşayan Süleyman Akıncı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1997 yılında aynı mahallede oturan Sivaslı Nursel Akıncı ile tanıştığını ve 1999 yılında da evlendiklerini anlattı.

Tüp bebek yöntemiyle Gülfem ismini verdikleri 7 yaşındaki kızları olan Akıncı, safra yollarındaki rahatsızlık nedeniyle Alaşehir, Salihli, Manisa'daki hastanelerin ardından İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne buradan da Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gittiğini ve doktorların yaptığı muayene sonucunda karaciğer nakli yapılması gerektiğinin bildirildiğini söyledi.

Bunun üzerine eşinin hiç düşünmeden gönüllü olduğunu anlatan Akıncı, şöyle konuştu:

"Karaciğer nakli olmam gerektiği söylendiğinde kardeşim de verici olmak istedi. Kardeşimle aynı işi yaptığımızdan o vermiş olsa işimizi takip eden olmayacaktı. Hemen eşim devreye girdi. Hem beni hem işimizi düşündü ve karaciğerini verdi. Büyük fedakarlık yaptı. Şimdi nefes alıyorsam önce Allah'ın sonra onun sayesinde alıyorum. Sıkıntılı günlerimde eşim hep yanımda oldu. Hiçbir zaman yardımını, sevgisini esirgemedi. Allah ondan razı olsun. Her şey kızımız Gülfem için. O bizim ortak noktamız. Eşim de aynı durumda olsaydı ben de hiç düşünmeden karaciğerimi verirdim."

Akıncı, nakil operasyonunu gerçekleştiren ekibe teşekkür etti.

- Karaciğeri sporculardan bile daha büyük çıktı

Nursel Akıncı ise eşinin karaciğer nakli olacağını duyduğunda çok üzüldüğünü belirterek, "Bizi çok korkuttular. Nakilde yaşam yok, ölüm var dediler. Nakili kurtuluş olarak hiç düşünmemiştik" dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne geldiklerinde Sivaslı bir kocanın karısına karaciğerini verdiğini ve bu kişilerden ilk kez nakille ilgili olumlu bir şey duyduklarını anlatan Akıncı, şunları kaydetti:

"O kişiler nakilin çok kolay olduğunu, bu yöntemle iyileşileceğini söylediler. Ben eşime karaciğerimi vermek için gönüllü olduktan sonra incelemeler yapıldı. Her şey çok güzel giderken karaciğerim bir kadına göre oldukça büyük çıktı. Normal bir kadının karaciğeri 1,5 kilogram civarındaymış. Sporcu, atletik kadınlarınki bile 1 kilo 600-700 gram gibiyken benimki 1 kilo 960 gram çıktı. Bu sefer de karaciğerimin yağlı olabileceği o nedenle nakilin yapılamayacağı düşünüldü ancak incelemelerde yağ çıkmadı. Karaciğerimin büyük olması da büyük bir şans. Karaciğerimin yaklaşık 1 kilogramlık kısmı eşime nakledildi. Allah eşime derdini verdi, dermanını da gönderdi."

- Sevgililer Günü

14 Şubat Sevgililer Gününe eşiyle sağlıklı girecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Akıncı, "14 yıllık evliyiz. Eşim Ocak 1978, ben Mart 1978 doğumluyum. Ben Sivaslı o Uşaklı ve Manisa'da tanışıyoruz. Takdiri ilahi işte. Eşimi çok seviyorum. Allah bizi birbirimize yazmış, kaderlerimizi birleştirmiş. İnşallah bundan sonrası daha da iyi olur" dedi.

Muhabir: Ramazan Ercan
Yayınlayan: Mehmet Yılmaz Güldaş

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com