Kariyer günleri söylesişi

Kariyer günleri söylesişi
Kütahya'nın Gediz ilçesindeki Anadolu Lisesi'nde, "Akıllı Etüt" projesi kapsamında "Kariyer Günleri" söyleşi düzenlendi.

Kütahya'nın Gediz ilçesindeki Anadolu Lisesi'nde, "Akıllı Etüt" projesi kapsamında "Kariyer Günleri" söyleşi düzenlendi.

Etkinlik öncesi bir konuşma yapan Gediz Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan Altınay, Benchmarking Çalışmaları "Akıllı Etüt" projesi kapsamında 11. ve 12. sınıf öğrencilerine meslekleri tanıtmak amacıyla "Kariyer Günleri" söyleşi programı düzenlediklerini söyledi. Gediz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliğine giderek düzenledikleri "Kariyer Günleri" söyleşi programında, Gediz Lisesi mezunlarından ve mesleğinde belli bir kariyer yapmış kişileri öğrencilerle buluşturduklarını belirten Gediz Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan Altınay, bu kapsamda ilk olarak Gediz'in genç iş adamlarından ve aynı zamanda gazetecilik kimliği ile öne çıkmış Gediz Plastik Sanayi Genel Müdürü M. Fatih Bakırdemir'i okula davet ederek öğrencilerle bilgi alışverişi için buluşturduklarını bildirdi.

İlk Kariyer Günleri buluşmasında, sunucu Gediz Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Vedat Akan tarafından konuşmacı Fatih Bakırdemir'in kısa özgeçmişinin tanıtımı yapılarak programa başlandı. Öğrencilere Gediz Lisesi'nden geçen öğrenim hayatından kısa kesitler anlatan M. Fatih Bakırdemir, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olduğunu, öğrencilik hayatında farklı iş kollarında çalıştığını bu çalışmaların kendi hayatında büyük ve önemli tecrübeler kazanmasına vesile olduğunu söyledi.

M. Fatih Bakırdemir, öğrencilere iş hayatında girişimciliğin ve inovasyonun öneminden bahsederek, işletme okumaktan kendisinin memnun olduğunu, öğretmenlik mesleğinden daha fazla sevdiğini, kendisinin sınıf öğretmenliğini kazandığı halde gitmediğini, bir daha dünyaya gelse yine işletmecilik mesleğini seçeceğini, ancak bu meslekten hayatını kazanmak isteyenlerin kendilerini yetiştirmeleri, girişimci bir ruha sahip olmaları gerektiğini anlattı. Bakırdemir, konuşmasının sonunda öğrencilerin sorularını da cevaplandırdı.

Daha sonra konuşan Okul Müdürü Ramazan Altınay, "Amacımız Akıllı Etüt projesi kapsamında öğrencilerimizi çok yönlü bir şekilde YGS ve LYS sınavlarına hazırlamaktır. Başta bu projemizin Mimarı olan okulumuz Matematik Öğretmeni Filiz Bayın'a ve projeye destek olan tüm personelime, velilere ve projeye katılarak büyük gayret gösteren sevgili öğrencilerime teşekkür ediyorum. Bundan sonra da yine böyle Kariyer sahibi birçok yönetici ve iş adamlarıyla öğrencilerimizi buluşturmaya söyleşilere devam edilecektir" dedi.

Okul Müdürü Ramazan Altınay, M. Fatih Bakırdemir'e teşekkür ederek bir plaketi takdim etti.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com