Kariyer Günleri ve Meslek Tanıtımları Panelinde "İki Dev"

Kariyer Günleri ve Meslek Tanıtımları Panelinde "İki Dev"
Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından organize edilen "Kariyer Günleri ve Meslek Tanıtımları" paneline Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve Özdilek Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek davetli olarak katıldı.

Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından organize edilen 'Kariyer Günleri ve Meslek Tanıtımları' paneline Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve Özdilek Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek davetli olarak katıldı.

Panelde öğrencilerin meslek seçimlerine ve meslek seçerken karşılacakları zorluklar üzerine kendi hayatından kesitler aktaran Özdilek Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, başarılı olmak isteyen insanların planlı, programlı ve disiplinli bir şekilde hayatlarına yön vermeleri gerektiğini önemle vurguladı.
Özdilek, bugün havlu ya da mağazacılık denildiğinde ilk akla gelen markalar arasında yer alamlarının en önemli nedenin disiplinli çalışmaya borçlu olduğunu belirterek; 'Dünya çapında tanınan markayı sıfırdan bu günlere taşımak için özverili ve disiplinli bir şekilde çalıştım' dedi.
Panele katılan öğrencilere sık sık kendi hayatında örnekler veren Özdilek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Türkiye'nin en hızlı büyüyen perakendecilerinden biri olmamızın yanısıra, ülkenin en büyük havlu ve bornoz üreticisi konumundayız. 1971 yılında 5 personel ve iki dokuma tezgahı ile yıllık 10 ton üretim hacmine sahip olduk. Bugün 5000 çalışanımız var. Türkiye'nin havlu üretiminin büyük bir bölümnü gerçekleştiriyoruz. Amerika başta olmak üzere 20'yi aşkın ülkeye havlu ve bornoz satıyoruz.'
Biz yola 'bir şirketten ne kadar para kazanırız' diye çıkmıyoruz. Tabii ki, planlamaları yapıyor, stratejiler tespit ediyor, o pazardaki altyapıyı inceliyor, müşteri potansiyelini araştırıyoruz; ama her şeyden önce de, zarar etmeden bu işi nasıl yürütebileceğimize bakıyoruz diyen Özdilek; ' Tabii bu hırs ve azimle ekip ruhunu oluşturduğunuzda zaten siz en iyisi olma yolunda çaba sarf ettiğiniz, kaliteden ödün vermediğiniz için, zaman içinde müşteriler size geliyor. Size vefa duygusuyla daha çok bağlanıyor, inanıyor, ürününüzü daha çok seviyor, güveniyor ve size olan bağlılığı artıyor. Yoksa bir an arz ve talep duygusuna uyup, talebin bol olduğu zaman fiyatı aşırı yükselttiğinizde çok para kazanmış olabilirsiniz; ama ancak talebin daraldığı dönemlerde ayakta kalabiliyorsanız sağlıklı bir firmasınızdır.' şeklinde açıklamlarda bulundu.
Panele; Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, Özdilek Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu Başkanı Erkan Güral, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Şahinkaya ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com