Karla mücadele toplantısı yapıldı

Karla mücadele toplantısı yapıldı
Kütahya'da, kış mevsiminin yaklaşması dolayısıyla Valilik'te ''karla mücadele'' toplantısı yapıldı.

Kütahya'da, kış mevsiminin yaklaşması dolayısıyla Valilik'te ''karla mücadele'' toplantısı yapıldı.
Vali Kenan Çiftçi başkanlığındaki toplantıda, kış şartlarının ağır geçmesi ihtimali göz önünde bulundurularak, yağmur, tipi, kar yağışı, buzlanma ve sis hallerinde trafik güvenliğinin azalması sonucu kazalara meydan verilmemesi amacıyla alınması gereken önlemler görüşüldü.
Toplantıda, şehir içi kar mücadelesinin belediyece, köy statüsündeyken belediye sınırlarına sonradan katılan 19 mahalle ile 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) şehir bağlantı yollarının İl Özel İdaresi araçları tarafından açılmasına ve kent merkezinde karların taşınmasında belediyeye destek verilmesi için kamyon ve yükleyici ihtiyacının İl Özel İdaresince karşılanmasına karar verildi.
Karayolları 145, 148 ve 31. şube şeflikleri ile İl Özel İdaresinin sorumluluk alanındaki güzergahların durum değerlendirilmesi ve planlaması yapılarak, destekte bulunacak kurum ve kuruluşlarla gerekli önlemlerin alınması kararlaştırıldı.
Minibüs ve halk otobüsleri işletmecilerinin yoğun kar yağışı ve buzlanmalarda lastiklere zincir takmalarının sağlanması, hava muhalefeti halinde taşıt bekletme yerlerinin Kütahya-Gediz karayolunda Gelinkaya, Altıntaş-Dumlupınar karayolunda Altıntaş, Gediz-Sındırgı karayolunda Abide, Domaniç-Tavşanlı karayolunda Domaniç olması konularında mutabakat sağlandı.
Herhangi acil bir durumda ulaşılması gereken kişilerin telefon numaralarının da belirlendiği toplantıya, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Vali Yardımcısı Mustafa Haluk Saygı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bektaş Arslan, İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık, İl Özel İdare Genel Sekreteri Salih Akkaya, Orman Bölge Müdürü Kenan Eryiğit, Karayolları 145. Şube Şefi Hayrettin Barbaros, DSİ 34. Şube Müdürlüğünden Adil Sabancı, Seyitömer Linyitleri İşletmesi (SLİ) Müessese Müdürü Yüksel Koca, EÜAŞ Seyitömer Termik Santralı Müdürü Nevzat Demiray, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlyas Aslan katıldı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com