Karma Resim Sergisi Açıldı

Karma Resim Sergisi Açıldı
Kütahya'da gerçekleştirilen “Kütahya Kültür ve Sanat Festivali” etkinlikleri kapsamında hazırlanan karma resim sergisi Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinde açıldı.

Kütahya'da gerçekleştirilen “Kütahya Kültür ve Sanat Festivali” etkinlikleri kapsamında hazırlanan karma resim sergisi Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinde açıldı.
Kütahya'da 12–16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Kütahya Kültür ve Sanat Festivali” etkinlikleri kapsamında hazırlanan Ulusal ve Kütahyalı Ressamlar Karma Resim Sergisi Kütahya Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinde Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin katılımıyla açıldı.
Sergiye Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Dr. Müh. Salih Akkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Toklu, Naif Ressam Hüseyin Yüce, daire amirleri ve öğrenciler katıldı.
Ulusal ve Kütahyalı Ressamlar Karma Resim Sergisinde Kütahya'nın yetiştirdiği ve Dünyaca tanınan Naif Ressam Hüseyin Yüce ile Kütahya ressamlarından Tamer Bilgiç ve Salim Başyiğit'in resimleri sergilendi. Açılışta katkılarından dolayı Naif Ressam Hüseyin Yüce'ye Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe tarafından, Tamer Bilgiç'e Belediye Başkan Yardımcısı Halil Toklu tarafından, şehir dışında sergisi olması nedeniyle gelemeyen Salim Başyiğit'e de teşekkür plaketi temsilen Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Güven tarafından verildi.
16 Mayıs 2010 Pazar gününe kadar sürecek olan festival etkinlikleri kapsamında 14 Mayıs Cuma günü (bugün) saat 09.00–19.00 arasında Cumhuriyet Caddesi Sevgi yolunda Canlı Performans (atölye) Çalışmaları, saat 14.00'de Hava Tugayı Askeri Bandosu Gösterisi, saat 20.00'de Kültür Sarayı Sinema Salonunda Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk sanat Müziği Topluluğu Konseri, 15 Mayıs 2010 Cumartesi günü saat 09.00-19.00 arasında Çevre Yolunda Duvar Resmi, saat 20.30'da Kültür Sarayı Konser Salonunda Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri Dostluk Konseri, saat 22.00'de Plaket ve Ödül Töreni, 16 Mayıs 2010 Pazar günü saat 10.00-14.00 arası Çavdarhisar-Aizanoi'de Canlı performans Tuval üzerine akrilik çalışmaları, saat 14.00'de Çavdarhisar-Aizanoi'de Açık Hava konseri ile festivalin son bulacağı çıklandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com