Karma sergi sanatseverleri bekliyor

Karma sergi sanatseverleri bekliyor
Uşak Belediyesi’nin kültürel ve sanatsal etkinlikler kapsamında Sanat Galerisi’nde Uşaklı sanatçıların eserlerinden oluşan karma sergi açıldı.

Açılan sergi 15 gün devam edecek ve her gün saat 10:00 ile 18.00 arası ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.
 
Serginin açılışına Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden’in yanı sıra Belediye Başkanı Ali Erdoğan, İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı
 
 Serginin açılış konuşmasını Uşaklı Seramik Sanatçısı Prof. Dr. Ayşegül Türedi Özen gerçekleştirdi.
 
Uşak’ta son yıllarda sanata olan sevginin artmasını mutluluk verici olduğunu belirten Özen kentin sanatsal anlamda ilerlemesinin kente artı değer katacağını vurguladı. Sergi ile ilgili düşüncelerini aktaran Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan ise, “ Sanata ve sanatçıya önem veriyoruz” dedi.
 
Uşak’ta sanatın gelişmesi adına belediye olarak tüm imkanları seferber ettiklerini vurgulayan Belediye Başkanı Ali Erdoğan, “ Uşak’ın her yönü ile gelişmesini istiyoruz. Bunun başında ise sanat gelmektedir. Daha önce sanat galerimizi Devrim Erbil ile açmıştık. Şimdi ise Uşaklı sanatçılarımızın sanat galerimizde ağırlıyoruz. Amacımız şehrimizde büyük şehirlerden daha hızlı ulaşılabilir kültür ve sosyal altyapı oluşturmaktır. Bunlardan birisi de bu çalışmadır. Burada katılan sanatçılarımıza teşekkür ediyoruz. Bu sergi gezip görülmesi gereken bir sergidir. Bu nedenle vatandaşlarımız sergiye gelmelidirler. Belediye olarak bu tür etkinliklere ev sahipliği yapmaya ve sanatın her dalının sevilmesine vesile olacağız” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Heykel tıraş Mert Kılınç’ın yaptığı Nuri Şeker’in maket heykeli Vali Mehmet Ufuk Erden ve Belediye Başkanı Ali Erdoğan tarafından Nuri şeker’in torunu Mehmet Şeker’e verildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com