Karnelerini alan öğrenciler yaz tatiline başladı

Karnelerini alan öğrenciler yaz tatiline başladı
İlk ve orta dereceli okullarda 2009-2010 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle Gediz, Hisarcık ve Çavdarhisar ilçelerinde karnelerini alan öğrenciler, yaz tatiline başladı.

KÜTAHYA - İlk ve orta dereceli okullarda 2009-2010 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle Gediz, Hisarcık ve Çavdarhisar ilçelerinde karnelerini alan öğrenciler, yaz tatiline başladı.
Gediz Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, yaptığı yazılı açıklamada, başarılı bir eğitim öğretim yılını daha huzur ve güven içerisinde sona erdirmenin mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.
Okul yöneticileri, öğretmenler ve velilerin, çocukların daha iyi, bilgili ve donanımlı yetişmeleri için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirten Aksoy, şunları kaydetti:
''Ülkemizin çağdaşlaşması yolunda en önemli hedefimiz, eğitim öğretimde kaliteyi yakalamak olmalıdır. Bu nedenle en değerli varlıklarımız ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirme görevi biz eğitimcilere düşmektedir. Çağdaş bir toplum, gelişmiş bir insan olmanın, dünya milletleri içerisinde saygın bir konuma sahip olmanın, güçlü, kudretli olmanın, yine Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef olarak koyduğu muasır medeniyet seviyesine çıkmanın tek ve vazgeçilmez yolu eğitimdir. Geleceğimizin mimarları olacak gençlerimizi, çocuklarımızı çok iyi yetiştirmeliyiz. Onları çağdaş bilim, teknoloji ve diğer gerekli olan donanımlarla hayata hazırlamalıyız.''
Aksoy, öğrencilerin yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmeleri, çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlere katılmalarının gelecek eğitim öğretim yılına hazırlıklı olmaları bakımından başarılarını artıracağını ifade etti.
-HİSARCIK-
Hisarcık ilçesinde, ilköğretim okullarında yaklaşık 1850 ve orta öğretimde 310 öğrenci ile 185 öğretmen, 20 Eylüle kadar sürecek yaz tatiline başladı.
Atatürk İlköğretim Okulunda düzenlenen törende, öğretmenlerin karneleri sınıflarda dağıtmasının ardından tüm öğrencilerin okul bahçesinde toplandı.
Onur, üstün başarı, takdir ve teşekkür belgelerini alan öğrenciler tebrik edilirken, arkadaşları tarafından alkışlandı.
Okul Müdürü Mehmet Coşar, törende yaptığı konuşmada, Seviye Belirleme Sınavlarında (SBS) hızlı ve güzel okuyan, okuduğunu anlayan öğrencilerin başarılı olduğunu söyleyerek, ''Okuması kötü olanlar başarısız oluyor. Bu nedenle anne ve babalarınıza sizlere hikaye ve roman serileri almasını söyleyin. Onları yaz tatilinde bol bol okuyun'' diye konuştu.
-ÇAVDARHİSAR-
Çavdarhisar ilçesinde, ilköğretim ve orta öğretim okullarındaki yaklaşık 600 öğrenci karne alarak, 3 ay sürecek yaz tatili başladı.
24 Eylül 2009'da başlayan 2009-2010 eğitim öğretim yılı sona erdi. 22 Ocak-8 Şubat tarihleri arasında yarıyıl tatili yapan öğrenciler, eğitim öğretim yılının yorgunluğunu 3 aylık yaz tatilinde gidermeye çalışacak.
İlköğretim ve lise son sınıf öğrencileri mezun olmanın yanı sıra, yaz tatilinde her yıl olduğu gibi sınava girme, sınav sonucu öğrenme, tercih yapma ve kayıt heyecanı yaşayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com