Karnelerini evlerinde aldılar

Karnelerini evlerinde aldılar
Kütahya Erkek Yetiştirme Yurdunda, Kız Yetiştirme Yurdunda ve Gençlik evinde kalan öğrenciler, karnelerini Kütahya Valisi Kenan Çiftçi’den aldılar.

Kütahya Erkek Yetiştirme Yurdunda, Kız Yetiştirme Yurdunda ve Gençlik evinde kalan öğrenciler, karnelerini Kütahya Valisi Kenan Çiftçi’den aldılar.
2011-2012 Eğitim-öğretim yılının yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle, Erkek Yetiştirme Yurdu kalan ve eğitim öğretiminde devam eden 28, Kız Yetiştirme Yurdunda kalarak eğitim öğretiminde devam eden 12 ve Gençlik evinde kalan 6 öğrenci karnelerini kaldıkları evlerde Vali Çiftçi’den aldılar.
Kuruluşlarda öğrencileri ziyaret ederek kahvaltıda bir araya gelen ve karnelerini ve karne hediyelerini vererek onların istek ve arzularını dinleyen Vali Çiftçi, “Bugün ilk dönemin son günü bugün herkeste bir karne sevinci var. Bizim hem erkek yetiştirme yurdumuzda, hem kız yetiştirme yurdumuzda, hem de evlerde kalan çocuklarımızda ilk defa farklı bir uygulama yaparak hem kahvaltı yapalım hem karnelerini hem de karne hediyelerini verelim arzusundaydık. Benim dört çocuğum var. Çocuklarım karne günü geldiğinde karnelerini anne ve babalarına göstermek ve onlarda bunların takdir edilmesini arzu ederler. Bu hem kız çocuklarımız, hem erkek çocuklarımız bizim evlatlarımız. O yüzden biz bunlara karnelerini hediyelerini onların babaları ve anneleri gibi vermeyi ve onlarla o duygusal anı yaşamayı arzu ettik. Hakikaten ben çok mütehassıs oldum, duygulandım. İnşallah bunu bundan sonrada devam ettireceğim. Ayrıca bu çocuklarımız için 15 tatilde Bursa, Antalya ve Kütahya’nın farklı yerlerine gezilerde düzenledik. Bunlara hiçbir eksikliği hissettirmeyeceğiz. Anne ve Babanın vermesi gereken ne ise onları vermeye çalışacağız ve onlara yalnızlık hissettirmeden anne ve babaları gibi elimizden gelen her şeyi seferber ederek yapacağız. Onlar bizim öz evlatlarımız” dedi.
Karne törenine, İl Sosyal Hizmetler Müdür Vekili Ruhi Çokan, İl Jandarma Komutanı Albay Bektaş Arslan, İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ramazan Çekiç ve öğrenciler katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com