Karnında gazlı bez unuttular!

Karnında gazlı bez unuttular!
Bursa’da şiddetli karın ağrısı nedeniyle hastaneye giden ve erken doğum yapan 33 yaşındaki Hava Dursun’un karnından, daha önce geçirdiği ameliyatta unutulan gazlı bez çıktı.
4 yıl önce Antalya’da ameliyat olduğunu ve kendisini ameliyat eden doktorun karnında gazlı bez unuttuğunu söyleyen Hava Dursun eşiyle birlikte adliyeye gelerek ameliyatı yapan doktor hakkında suç duyurusunda bulundu.
 
Antalya’da yaşayan Hava Dursun, 4 yıl önce şiddetli karın ağrısı nedeniyle Antalya Devlet Hastanesi’ne gitti. Dış gebelik teşhisi konulan Dursun ameliyat edildi.

Ameliyatın ardından eşiyle birlikte Bursa’ya taşınan iki çocuk annesi Hava Dursun, 4 yıl sonra tekrar hamile kaldı. Hamileliğinin dördüncü ayında şiddetli karın ağrıları çektiği için doktora giden Dursun’a doktorlar fıtık teşhisi koydu.

Hamile olduğu ve bebeğine zarar verebileceği ihtimali üzerine ameliyatı kabul etmeyen Hava Dursun, ağrıların geçmemesi nedeniyle birçok kez hastanelik oldu. 
 
SEZARYEN OLDU, KARNINDAN KİTLE ÇIKTI
 
9 ay önce, hamileliğinin 8'inci ayında ağrılarının artması üzerine Şevket Yılmaz Kadın Doğum Hastanesi’ne başvuran Hava Dursun’u sezaryenle ameliyat eden doktorlar, kadının karnında bir kitle olduğunu fark etti.

Şiddetli ağrıların nedeni olduğu tahmin edilen ve patolojiye gönderilen kitlenin dört yıl öce gerçekleştirilen ameliyatta unutulan gazlı bez olduğu anlaşıldı. 
 
Doğumun ardından bir ay kuvözde kalan ve şimdi 9 aylık olan 'Ecrin' adı verilen kız bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
 
DOKTORA SUÇ DUYURUSU
 
Olayın ardından eşi 36 yaşındaki Fehmi Dursun ile adliyeye gelen Hava Dursun, Antalya’da ameliyatı gerçekleştiren ve karnında gazlı bez unuttuğunu iddia ettiği doktor hakkında suç duyurusunda bulundu. Büyük şok yaşadığını belirten Hava Dursun şunları söyledi:
 
"4 yıl önce Antalya’da 'dış gebelik' teşhisi koyarak beni ameliyata aldılar. Ameliyatta karnımda gazlı bez unutmuşlar. Ameliyattan dört yıl sonra tekrar hamile kaldım. Hamileliğimin 4'üncü ayında şiddetli karın ağrıları nedeniyle doktora gittim. Bana fıtık olduğum söylendi. Ameliyat bebek için çok riskli olduğundan kabul etmedim. Hamileliğim süresince sürekli hastaneye gitmek zorunda kaldım. Bazen iki çocuğumu evde bırakıp çağırdığım ambulansla beni hastaneye götürüyorlardı. Çocuklarımın ve eşimin psikolojisi bozuldu. Hamileliğimin 8'inci ayında şiddetli ağrılar nedeniyle beni ameliyata aldılar. Sezeryanla 3'üncü çocuğum bir ay önce dünyaya geldi. Kuvözde kaldığı için hayati tehlikesi vardı. Bu sıkıntılardan şeker hastası oldum. Maddi ve manevi olarak çok yıprandık. İnsan hayatı bu kadar kolay değil. Ben hakkımı sonuna kadar arayacağım." 
 
Eşiyle birlikte adliyeye gelen Fehmi Dursun ise, yapılan hata nedeniyle eşi ve çocuğunu kaybbetme riski yaşadığını söyleyerek, ameliyatı gerçekleştiren doktordan şikayetçi olduğunu ifade etti. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com