Karnında gazlı bez unutulduğu iddiası

Karnında gazlı bez unutulduğu iddiası
Uşak'ta yaklaşık 5 ay önce Uşak Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi'nde sezeryanla doğum yapan 22 yaşındaki Meral Karataş, önceki gün yaşamını yitirdi. Genç kadının doğum sırasında karnında unutulan gazlı bez nedeniyle hayatını kaybe

Uşak'ta yaklaşık 5 ay önce Uşak Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi'nde sezeryanla doğum yapan 22 yaşındaki Meral Karataş, önceki gün yaşamını yitirdi. Genç kadının doğum sırasında karnında unutulan gazlı bez nedeniyle hayatını kaybettiği iddia edildi.
Edinilen bilgiye göre 8 Aralık 2009 tarihinde Uşak Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi'nde sezeryanla bir erkek bebek dünyaya getiren Meral Karataş yaklaşık 5 ay sonra yaşamını yitirdi. Karataş ailesi, genç kadının sezaryen ile doğum sırasında karnında unutulan gazlı bez nedeniyle hayatını kaybettiğini iddia etti. Meral Karataş, doğumda Sami Can isminde sağlıklı bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Kadın Doğum Uzmanı Dr. Beyhan T. tarafından gerçekleştirilen sezaryende karnında gazlı bez unutulduğunu öne süren genç kadının yakınları doktordan şikayetçi olduklarını dile getirdi. Genç kadının annesi Gülay Yılmaz, sezaryen doğumundan sonra kızının ağrılarının artarak devam ettiğini ve defalarca hastaneye gitmelerine rağmen durumun tespit edilemediğini öne sürdü. Acılı anne, 21 Mart günü Dr. Mete Çiçek'in Uşak Devlet Hastanesi'nde gazlı bezi ameliyatla çıkarttığını ve bu ameliyattan hemen sonra Meral'i, Afyon Kocatepe Üniversitesi Araştırma ve Eğitim Hastanesi'ne (AKÜ) götürdüklerini dile getirdi. Meral Karataş, AKÜ'de tüm müdahalelere rağmen 18 Nisan günü hayatını kaybetti. Talihsiz kadın dün toprağa verilirken ailesi avukat tutarak Kadın Doğum Uzmanı Dr. Beyhan T'den şikayetçi oldu.
Meral Karataş'ın annesi Gülay Yılmaz, kadın doğum uzmanından şikayetçi olduklarını ifade ederek “Benim kızı yaktı, başkalarının canını yakmasın. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum”dedi.
Dr. Mete Çiçek, konuyla ilgili açıklama yapmazken genç kadının karnından gazlı bezin kendisi tarafından ameliyatla çıkarıldığını söyledi. Olayda suçlanan Kadın Doğum Uzmanı Beyhan T. ise ortada bir iddia olduğunu ancak anne karnından çıkartıldığı öne sürülen gazlı bez ortada olmadığını ifade ederek “Böyle bir durum var ise bu gazlı bezin inceleme için laboratuara gönderilmesi gerekir. Ailenin sezaryen sırasında gazlı bez unutulduğu yönünde bir iddiası var. Yapılacak soruşturma ile her şey ortaya çıkacaktır. Biz ameliyatlara bir doktor bir hemşire ve bir de yardımcı personelle giriyoruz. Böyle bir şeyin olması mümkün değil”dedi.
Bu arada İl Sağlık Müdürü İsmail Alkan, kadının hayatını kaybettiği AKÜ'den resmi yazıyla bilgi istediklerini ve gelecek rapora göre idari soruşturma açılacağını söyledi. Olayla ilgili olarak savcılık tarafından da soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com