Karnından 13 Tümör Çıktı

Karnından 13 Tümör Çıktı
Bursa'da karnından 13 tümör çıkarılan köpek sağlığına kavuştu.
Bursa'da, karnından 13 tümör alınan köpek, Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'nde gerçekleştirilen ameliyatla sağlığına kavuştu. 
 
Balıkesir'in Akçay ilçesinde yaşayan Suzan Erdin, 3 ay önce köpeğini severken, karnındaki kitleleri fark etti. Erdin, köpeğini veteriner hekime götürdüğünü ve burada tümörlerin tespit edildiğini belirterek, şunları söyledi: "Gitmediğim veteriner kalmadı. Akçay ve Ayvalık'ta 3 -4 veteriner gezdim. Tümörlerin alınması için yapılacak ameliyatın riskli olduğunu söylediler. Karın bölgesinin tamamen açılacağını ve ölme tehlikesi olduğunu öğrendik. Sonra yeğenimin tavsiyesiyle Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'ni aradık ve kabul edebileceklerini söylediler. Biz de hemen buraya geldik." 
 
Veterinerlerce, Tarçın'ın karnında 13 tümör tespit edildi. 10 yaşında olan köpek için zorlu bir ameliyat gerçekleştirildi. 2,5 saatlik bir operasyonun ardından sağlığına kavuşan Tarçın'a 6 ay sonra tekrar sağlık kontrolü yapılacak. (AAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com