Karpuzun İçinden Bebek Çıktı

Karpuzun İçinden Bebek Çıktı
Diyarbakır'da her yıl geneleksel olarak düzenlenen Karpuz Yarışması ilginç görüntülere sahne oldu...

Diyarbakır'da her yıl geneleksel olarak düzenlenen Karpuz Yarışması'nda, henüz altı aylık bir bebeğin karpuzun içine sokulması ortaya ilginç görüntüler çıkardı.

1995 yılından bu yana her yıl genekesel olarak düzenlenen Karpuz Yarışması Diyarbakır'da yapıldı. Tarım İl Müdürlüğü bahçesinde yapılan yarışmaya Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker, Vali Mustafa Toprak, Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Folklör ekibinin gösterileri ile başlayan yarışma da karpuzun içine sokulan altı aylık bir bebek ilgi odağı haline geldi. Davetliler, bebekle fotoğraf çektirmek adeta sıraya girdiler.

Programda bir konuşma yapan Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker, "Türkiye'de yaklaşık 30 Milyon ton sebze üretiliyor. Meyveleri de katacak olursak 40 milyon tonu buluyor. Bu üretim rakamı dünyada genel sebze ve meyve üretiminde özel bir statü belirliyor. Dünyada sebze ve meyve üreteminde ilk dört sıradayız. Bu üretimin daha sağlıklı daha verimli olması için projeler geliştiriyoruz. Hükümetimiz döneminde 50 bine yakın kayıtlı çiftçiye ödediğimiz para 1 Milyar 400 Milyon TL'dir. Bu çok önemli bir rakamdır."dedi

Yarışmada 38 kilogramlık karpuzu yetiştiren Diyarbakır Merkez Sur İlçesine bağlı Erimli köyünden Mehmet Salih Yaşar ile Sürümlü köyünden Mahmut Yılmaz birinci olurken, Dürümlü köyünden Nurettin Ataç 37 kilo 380 gram karpuzla 2. oldu. Festivalde 3. ise 37 kilogramlık ile Ali Kaya'nın oldu. Dereceye giren yarışmacılara para ve altın ödülü verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com