Karşı gazetesi bugün son kez çıkacak

Karşı gazetesi bugün son kez çıkacak
'Yalana Karşı' sloganıyla yayın hayatına başlayan Karşı gazetesinin, bugün son sayısının çıkartılacağı öğrenildi.

9 Şubat 2014 tarihinde yayın hayatına, “Yalana Karşı gerçeğin gazetesi” diyerek başlayan, peş peşe gelen istifa ve işten çıkamaların ardından zor duruma düşen Karşı gazetesi bugün son sayısı ile piyasaya çıkacak.

Gökhan Çelik’in ulusalkanal.com.tr’de yer alan haberine göre, gazetenin imtiyaz sahibi Turhan Ababey, dünkü toplantıda gazetenin kapatılacağın konusunda çalışanlarına bilgi verdi.

Karşı gazetesinin  kapanacağı haberlerinin ardından gazetenin imtiyaz sahibi Turan Ababey www.karsigazete.com adlı siteden gazetenin neden kapatıldığına dair yazılı bir açıklama yaptı.

İşte Ababey’in o açıklaması:

"9 Şubat 2014 Pazar günü yayın hayatına başlayan Karşı Gazetesi  (14 Nisan 2014 Pazartesi) son baskısı ile okuyucularına veda ediyor.

Henüz yayın hayatına başlamadan hakkımızda çıkarılan ve okuyucuların kafasını karıştırmaya yönelik Pensilvanya / Cemaat desteği aldığımıza dair söylentilere, çamur at izi kalsın mantığı ile gazetemizi karalamaya çalışanlara ve muhtelif yandaş firmalarca tarafımıza uygulanan reklam sansürlerine rağmen inancımızı kaybetmeden direnerek çıkardığımız Karşı Gazetesi, çıktığı ilk günden bu yana yayınladığı haberler ile halkımıza doğruları aktarmayı vazife bilmiştir.

Bilinmesini isterim ki;

İlk sayıdan yarın raflarda yerini alacak son sayımıza kadar yazılan hiçbir haberin tek bir harfine dahi müdahale etmedim (Reklamlar da dahil). Çalışanlarımız ve yazarlarımız ellerinden gelen özveri ile tüm enerjilerini halka gerçekleri aktarmak için harcadılar. Okuyucularımızın, gazetemizi meydanlarda ellerinde taşıdığını gördüğümde duyduğum sevinç ve gurur ise kelimelerle tarif edilemezdi.

Bunların yanı sıra; ne cemaat, ne paralel yapı, ne siyasetçi ne de her hangi bir partiden destek almadım ve asla böyle bir beklentim ya da talebim olmadı. Aksini iddia edenlerle her platformda yüzleşmeye ve hesaplaşmaya hazırım. İlk sayımızda aldığımız tirajdan (42500) bugünkü tirajımıza (9500) düşmemizde emeği geçen ve bizleri bu sürece getiren herkesi de Allah’a havale ediyor ve sükûnetimi muhafaza ediyorum.

Yeniden yapılanma sürecinde, yayın hayatımıza aynı ilke ve duruşumuzla ve yine yalana karşı gerçeğin sesini duyurmak amacıyla www.karsigazete.com adresinden büyüyerek ve gelişerek devam edeceğiz. Bu süre zarfında değerli okurlarımızın desteklerini sürdürmelerini ve bu yolda bizimle birlikte yürüyeceklerini temenni ediyor ve son olarak bizi bu günlere getiren 94 emekçimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

Turan Ababey

Karşı Gazete İmtiyaz Sahibi"

İş adamı Turhan Ababey'in açıklamasının ardından gazete çalışanları Twitter'dan attıkları tweetler ile duygularını paylaştı.

Gazetede ilk sorun 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Ali Ağaoğlu'nun tam sayfa ilanının gazetede yayınlanmasının ardından yaşanmış. Gazetenin yazarlarından Şebnem Sönmez, Ece Zereycan, İhsan Eliaçık ve Deniz Evin sosyal medya aracılığıyla gazeteden ayrıldıklarını duyurmuştu. Ardından gazetede 15 kişinin işten çıkarılmasının sonrasından gazetenin kurucu Genel Yayın Yönetmeni Eren Erdem de görevi bıraktığını kamuoyuna duyurmuştu. (KKK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com