Karşı Gündem değil 'Kanki Gündem'!

Karşı Gündem değil 'Kanki Gündem'!
CNN Türk aynı şeyleri düşünüp aynı şekilde yorum yapan iki ismi ekrana çıkartıp programın ismine Karşı Gündem diyerek durumu kurtarmaya çalışıyor ama...

CNN Türk'te en çok izlenen programlardan biri olan Medya Mahallesi'nin yayından kaldırılmasından sonra kanalda doğan boşluğu doldurma umudu Akif Beki ve Aslı Aytıntaşbaş'ın aynı format ve aynı saatte yayınlanacak olan Karşı Gündem'e bağlanmıştı.

Karşı Gündem bugün ilk programı ile izleyici karşısına çıktı. Biri Başbakan'ın eski basın sözcüsü, diğeri Milliyet yazarı iki isim ilk gün performansları ile beklentiye karşılık veremediler.

KANKİ GAZETECİLER: BEKİ VE AYDINTAŞBAŞ

Saat 11'de Medya Mahallesi'nin saatinde yayınlanan programda geçmişte ikisi de aynı dönemde ABD'de gazetecilik yapan, ardından yine aynı dönemde Ankara'da gazeteciliğe devam eden hatta birbirinin ardından aynı dönemde İstanbul'a dönen Beki ve Aydıntaşbaş birbirinden farklı tezleri savunması ve gündemi taban tabana zıt bir şekilde yorumlamaları bekleniyordu. İkili bu zıt yorumlarını sakin ve kavgadan uzak bir şekilde savunacak ve izleyicilerine barış içinde de farklı fikirler birbiriyle mücadele edebilir algısını inşa edeceklerdi.

GÜNDEMİ TABAN TABANA ZIT YORUMLAYACAKLAR (!)

En azından CNN Türk yönetiminin beklentisi ve programı sunarken böyle düşünüyordu: Türkiye'nin sıcak siyaseti... Dünyada kaynayan kazan... Satır arasında kalmış, hayati gündem maddeleri... Renkli ayrıntılar... Bazen taban tabana zıt, bazen ayrıntıda gizli... İki farklı bakış, iki farklı vizyon...

ZIT DEĞİL AKSİNE AYNI PERSPEKTİF

Ancak görünen o ki iki isim Beki ve Aydıntaşbaş neredeyse her konuda aynı şekilde düşünüyor. Suriye, Dış politika, içki satışına getirilen yasal düzenleme, Redhack, Reyhanlı, Bekir Bozdağ'ın Hizbulşeytan tepkisi... Bugün programda konuşulan konular bunlardı. Beki ile Aydıntaşbaş neredeyse aynı şeyleri söyledi, aynı yorumları yaptılar.

Hatta öyle bir an geldi ki Akif Beki kendisini "eleştirel yandaş" olarak nitelerken, Aslı Aydıntaşbaş ise "Allahııııım! Bekir Bozdağ'ı savunmak bana düştü…" diyerek ilginç bir tepkiye de imza attı.

CNN TÜRK ZEVAHİRİ KURTARDI AMA...

Görünen o ki Medya Mahallesi'nin muhalif tavrından rahatsız olan CNN Türk yönetimi muhalif olmadığı gibi birbiriyle aynı şekilde düşünen iki ismi ekranda karşı karşıya getirip, programın adında da Karşı Gündem diyerek zevahiri kurtarabileceğini düşünüyor. Ancak haber kanallarının zaten az olan reytingleri içinde izleyici birbirinin aynı şeyleri söyleyen iki gazetecinin 45 dakika konuştuğu bir programı ne kadar izler orası bilinmez.

SOSYAL MEDYA DALGA GEÇTİ

Beki ve Aydıntaşbaş'ın yeni programı sosyal medyayı da güldürdü.İşte Twitterdaki tepkilerden bazıları:
 
* Çakma Medya Mahallesi "karşı gündem" @CNNTURKProgram sabah şekerleri kıvamında....

* Karşı Gündem'miş programın adı ama Beki&Aydıntaşbaş ikilisi durum komedisi gibiler,sürekli bir mazur gösterme çabası içinde Yandaş Gündem:)

-Cnn Turk'te insanın sinirlerini zıplatan programlara bir yenisi eklenmiş durumda. Bu seferki gündüz kuşağı sinirleriniz için: Karşı Gündem

-Akif Beki-Aslı Aydıntaşbaş'ın programlarının ismi olmamış "karşı gündem" yerine "yandaş gündem" olmalıydı

- akif beki,aslı aydıntaşbaş karşı gündem demişler,pek karşı duramayınca akif abuk subuk karşıtlığa geçti ama olmadı

CNN TÜRK KULAKLIKLARINI DEĞİŞTİRSİN

Bir diğer dikkat çekici konu da CNN Türk ekranlarında 45 dakikadan fazla süren programda kulaklıkların bir türlü kulaklarda durmamasıydı.

Beki de Aydıntaşbaş da sürekli kulaklarından düşen kulaklıklarını düzeltmeye çalıştılar. Son bir not olarak önerelim: CNN Türk yönetimi, Beki ve Aydıntaşbaş'a kulaklarında duracak bir kulaklık temin etsin, çünkü sürekli kulaklık ile oynanması ekran başında hiç de iyi bir görüntü vermiyor. (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com