Kars'ta 9 yaşındaki çocuğun kaybolması

Karsta 9 yaşındaki çocuğun kaybolması
Kars Valisi Tepe: "Şu ana kadar henüz bir netice alamadık. İnşallah sağ salim kardeşimizi, Mert kardeşimizi buluruz. Şu aşamada bir haber yok"

KARS (AA) - Kars Valisi Eyüp Tepe, kentte 9 yaşındaki çocuğun kaybolmasına ilişkin, "Şu ana kadar henüz bir netice alamadık. İnşallah sağ salim kardeşimizi, Mert kardeşimizi buluruz. Şu aşamada bir haber yok" dedi.

Tepe, gazetecilere yaptığı açıklamada, talihsiz bir olayla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, olayın MOBESE kayıtlarına göre dün 14.30 civarında gerçekleştiğini söyledi.

Görüntülere göre emniyet mensuplarının yoğun bir takip yaptığını anlatan Tepe, "Kars'taki hem bizim merkezi sistemi bağlı MOBESE kayıt sistemlerini hem de iş yerlerinin kayıtlarını tek tek ele aldılar. Şehrin ortasında olan bir şey öyle çok kenarda köşede olan bir yerde değil" diye konuştu.

Şu ana kadar henüz bir netice elde edemediklerine vurgu yapan Tepe, şunları kaydetti:

"Sadece bir fotoğraf var. O fotoğraftaki kareleri çoğaltacaklar. Bu çocukla beraber o şahsı görenler var mı diye bugün tek tek çarşıda çalışma yapılmaya başlanmıştır. Bir yandan çalışmalar devam ediyor diğer taraftan da bütün MOBESE sistemindeki kayıtlarımızı teker teker bütün arkadaşlarımız başında inceliyor. Şu ana kadar henüz bir netice alamadık. İnşallah sağ salim kardeşimizi, Mert kardeşimizi buluruz. Şu aşamada bir haber yok."

Tepe, bir gazetecinin "CHP belediye başkan adayının yeğeni olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz. Siyasi bir yönü olabilir mi?" sorusunu da, "Her yönüyle inceliyoruz. Ortada somut bir tehdit, delil gözükmeyince ben öyle bir tahminde bulunamam. Her yönüyle bakmak durumundayız, her yönüyle incelemek durumundayız. 'Kaçırıldı mı? Başka bir şey mi oldu? Kayıp mı oldu?' Her yönüyle bakmamız lazım. Sağlıklı bilgilerle sizleri bilgilendirmek isterim. Şimdilik elimdeki bilgileri sizlerle paylaşıyorum" şeklinde yanıtladı.

Olayı gerçekleştiren şahsa ait bir bilgiye de ulaşamadıklarını kaydeden Tepe, "Maalesef yüzü gözükmüyor. O anı birileri görmüş olabilir düşüncesiyle şu aşamada daha ileri bir görüntü var mı diye araştırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com