Kars'ta 9 yaşındaki çocuğun ölü bulunması

Karsta 9 yaşındaki çocuğun ölü bulunması
Kars'ta kaybolduktan bir gün sonra cesedi eski bir tabyada bulunan 9 yaşındaki Mert Aydın'ın ailesi Atatürk Anıtı'na çelenk bırakarak polis teşkilatının 169. kuruluş yıl dönümünü kutladı

KARS (AA) - Kars'ta kaybolduktan bir gün sonra cesedi eski bir tabyada bulunan 9 yaşındaki Mert Aydın'ın ailesi Atatürk Anıtı'na çelenk bırakarak polis teşkilatının 169. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Faikbey Caddesi'nde toplanan Mert'in babası Yolcu Aydın ve amcası Burhan Alibeyoğlu ile yakınları, yürüyerek Kars Valiliği önündeki Atatürk Anıtı çelenk sundu ve saygı duruşunda bulundu.

Alibeyoğlu, bugün polis teşkilatının 169. kuruluş yıl dönümünü kutlamak için burada olduklarını söyledi.

Geçen günlerde polislerin gününü kutlayamadıklarını belirten Alibeyoğlu, "Bizde onların yanındayız. Polislerimiz yalnız değildir, arkalarındayız. Hep beraberiz. Biz bir aileyiz. Polislerimiz bu bayramı gözyaşlarıyla geçirdiler. Olayı büyük bir başarı ve özveriyle çözdüler. Yüreğimizdeki ateşe gözyaşlarıyla su döktüler. Bizde değerli polislerimizin gönül bahçelerine su dökmeye geldik. Yanlarında olduğumuzu, dost olduğumuzu göstermek için küçük bir jestimiz" diye konuştu.

Ailenin yanına gelen Vali Yardımcısı Hakan Alkan da son 1,5 aydan beri Kars'ın ciddi acılarla yorulduğunu vurguladı.

Alkan, ilk önce Türkiye İstatistik Kurumu Kars Bölge Müdürlüğü'nde meydana gelen acı ve daha sonra Mert'e gerçekleştirilen vahim olayın herkesi derinden üzdüğünü ifade ederek, şunları kaydetti:

"Hepimizin çocukları var. Mert de bizim aynı zamanda çocuğumuz. Emniyet mensuplarımız gerçekten çok titiz çalıştılar. Çok kısa süre içerisinde olayı aydınlattılar. Hepimizin gözü aydın. Allah bir daha böyle acı ne Kars'ımıza ne de memleketimize versin. Birlik ve beraberliğimizi bozmasın."

Mert'in yakınları daha sonra Kazımpaşa Polis Merkezi'ni giderek, polis memurlarına karanfil verip çikolata ikramında bulundu. Aile, İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak'ı da makamında ziyaret ederek, günlerini kutladı. 

Alibeyoğlu, dosta güven, düşmana korku, kartal bakışlı, aslan yürekli polislerin bayramını kutlamaya geldiklerini belirtti.

Emniyet Müdürü Çakmak da "Hepimiz evlat sahibiyiz. Allah kimseye evlat acısı vermesin" dedi.

Allah'ın sabır edenlerle olduğuna dikkati çeken Çakmak, şöyle devam etti:

"İçin yansa da bağıramasan da sabredeceksin. Seni her baba, her insan, Allah sevgisi olan, insan sevgisi olan herkes anlıyor. Anladı da... Bütün Türkiye sana kucak açtı. Seninle birlikte ağladı, seninle birlikte dua etti. Onun için Allah'tan sabırlar diliyorum. Kars'ın bu şekilde artık anılmaması lazım. Kars'ımız güzel bir yer. İnsanlar artık bunu bir şekilde içine atması lazım. Kars'ı bu havadan da artık kurtarmamız lazım. Kars Harakani'siyle, ilk İslam ve Türk toprağıyla güzel bir ilimiz. Kars'ımızı tekrar Türkiye'nin güzel şeylerden bahsedilen bir şehri olarak görmemiz lazım. Bu bayramı şimdi de kutlasak, daha sonra da kutlasak hep bir hüzünle anılacak. Onun için biz 10 Nisan bayramını bu sene kutlamadık, kutlamak da çok fazla istemiyoruz. Çünkü içimizde bir acı, hüzün var. İnşallah Allah Kars'a bir daha böyle kötü olaylar, vahşi olaylar yaşatmaz."

Mert'in yakınları daha sonra büroları dolaşarak karanfil verip çikolata ikramında bulunduktan sonra Emniyet Müdürlüğü'nden ayrıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com