Kars'taki fuhuş operasyonuyla ilgili iddianame

Karstaki fuhuş operasyonuyla ilgili iddianame
Kars'ta aralarında subay, astsubay, polis ve iki memurun da bulunduğu "fuhuş, örgüt üyeliği ve rüşvet" suçlarından 21'i tutuklu 32 sanık hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı

ERZURUM (AA) - Kars'ta aralarında subay, astsubay, polis ve iki memurun da bulunduğu "fuhuş, örgüt üyeliği ve rüşvet" suçlarından 21'i tutuklu 32 sanık hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı. İddianamede, iki astsubay için 87 yıldan 180 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Cumhuriyet Savcısı Asım Özsaraç tarafından hazırlanan ve 20 klasörden oluşan 643 sayfalık iddianame, Erzurum 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından geçici kabulü yapıldıktan sonra Kars Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Dördü tutuklu 5 muvazzaf askerin gazinoları sorumluluk alanlarına göre paylaştığı ifade edilen iddianamede, baskınların boşa çıkması için gazino sahiplerine önceden haber verdikleri belirtildi.

- Örgüt yöneticisi başçavuş

Yürütülen fiziki ve teknik takip sonucunda yabancı uyruklu kadınların halk arasında gazino olarak nitelendirilen ve ruhsatlarında alkollü içki tüketimi yapılan iş yerlerinde erkeklerle para karşılığı pazarlandığı vurgulanan iddianamede, Arpaçay ilçesinde görevli başçavuş M.K.Ö'nün "örgüt yöneticisi" olduğu kaydedildi.

M.K.Ö'nün sorumluluk alanındaki bir gazinoda yabancı uyruklu kadınların fuhuş yapmasına imkan sağladığı, kendisine Arpaçay'a bağlı bir köydeki karakolda görevli başçavuş E.M.P'nin de yardım ve destek verdiği ifade edilen iddianamede, Kars'ta görevli yüzbaşı rütbesindeki M.Ö'nün de yapılacak arama ve kontrolleri başçavuşlar aracılığıyla gazino yöneticilerine haber vererek kontrolleri boşa çıkardığı belirlendi.

Jandarma üstçavuş G.D. ile uzman çavuş A.K'nin de sorumluluk alanlarında olan gazinolarda fuhşa imkan sağladığı, İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru M.E'nin ise gazinolarda fuhuş yapan kadınların sınır dışı edilme, vize alma işlemleri esnasında "örgüt yöneticisi" olan M.K.Ö'ye yardımda bulunduğuna dikkat çekilen iddianamede, İl Özel İdaresi ruhsat bölümünde görevli A.B. ve A.G'nin gazinolara verilen kapatma kararını maddi menfaat karşılığında geciktirdiği belirtildi.

 İddianamede, çoğu yabancı uyruklu 22 kadının mağdur olarak yer aldığı dosyada, sanıklar hakkında "para karşılığı fuhuş yapmasına aracılık etme, yer ve imkan sağlama, rüşvet alıp-verme, çıkar amaçlı suç örgütü yöneticiliği ve üyeliği" suçlarından kamu görevlileri M.K.Ö. ile E.M.P. 87 yıldan 180 yıla, M.Ö. 15,5 yıldan 38 yıla, G.D. 8,5 yıldan 21 yıla, A.G. 4 yıldan 12 yıla, A.K, A.B. ve M.E. ise 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor. İddianamede, diğer 24 sanık hakkında ise toplam 102 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

- Olay

Arpaçay Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen isimsiz bir ihbar üzerine geçtiğimiz yıl başlatılan soruşturma kapsamında 5 Haziran 2013'te önceden belirlenen evlere ve gazinolara düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, muvazzaf askerler M.K.Ö, E.M.P, M.Ö, G.D. ile gazino işletmecileri ve yabancı uyruklu kadınların da aralarında bulunduğu 21 kişi tutuklanmış, gözaltına alınan 11 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com