Kart 43 Oldu Dert 43

Kart 43 Oldu Dert 43
KART43 sistemi Kütahya'da uygulanmaya başlandığı günden beri vatandaşın sıkıntı yaşamasına neden olduğu Kütahya halkı tarafından sürekli dile getirildi.

KART43 sistemi Kütahya'da uygulanmaya başlandığı günden beri vatandaşın sıkıntı yaşamasına neden olduğu Kütahya halkı tarafından sürekli dile getirildi. KART43 olmadan otobüslere binen vatandaşlar zorla otobüslerden indirildiklerini belirterek bu duruma isyan ettiler. Bu kadar, aksaklıkların meydana gelmesi sonucunda, Minibüsçüler Odası Başkanı Abdullah Akgün Eskişehir İdare Mahkemesi'ne açmış olduğu dava sonucunda KART43 sisteminin makeme kararıyla sonlandırıldığı daha önce Kütahya Belediye Başkanı Mustaf İça tarafından açıklanmıştı. Ancak mahkeme kararının uygulanmadığı da Kütahya halkı tarafından sürekli dile getiriliyor.
KART43 Halkı Zor Durumuda Bırakıyor...
KART43 sistemi Kütahya'da uygulanmaya başlandığı günden beri vatandaşın sıkıntı yaşamasına neden olduğu vatandaşlar tarafından sürekli dile getirildi. KART43 olmadan otobüslere binen vatandaşlar zorla otobüslerden indirildiklerini belirterek bu duruma isyan ettiller. Bu kadar aksaklıkların meydana gelmesi sonucunda, Minibüsçüler Odası Başkanı Abdullah Akgün Eskişehir İdare Mahkemesi'ne açmış olduğu dava sonucunda KART43 sisteminin mahkeme kararıyla sonlandırıldığı daha önce Kütahya Belediye Başkanı Mustaf İça tarafından açıklanmıştı. Ancak mahkeme kararının uygulanmadığı da Kütahya halkı tarafından sürekli dile getiriliyor.
Mahkeme Kararına Uyulmuyor...
Herşeyin bu kadar açık olduğunu söyleyen vatandaşlar neden hala KART43 yerine paralı sistem ile otobüslere binemediklerini belirtip:''Hukuk devletinde yaşıyorsak mahkemelerin vermiş olduğu kararlara uymak zorundayız. Neden mahkemenin kararına uyulmuyor. KART43 bileti yanımızda olmadığı zaman şoförler tarafından azarlanıyor ve otobüslerden indiriliyoruz. Bu durum bizi çok kırıyor. Türk yargısının kararları Kütahya'da farklı Ankara'da farklı mı uygulanıyor.'' şeklinde tepkilerini dile getirdiler.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça da yapmış olduğu basın toplantısıyla KART43 sisteminin mahkeme kararıyla iptal edildiğini Kütahya halkına duyurmuştu. Ancak bu açıklamanın üzerinden iki hafta gibi bir süre geçmesine ve mahkeme kararına rağmen KART43 iptal olmadı.
Yeniden İhaleye Çıkarılıyor...
Daha sonra Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça Başkanlığında 02 Mart Salı günü toplanan Kütahya Belediye Meclisince KART43 sisteminin olduğu gibi devam edebilmesi için yeniden 10 yıllığına ihaleye çıkarılması kararlaştırıldı. Kütahya Belediye Meclisinde yapılan açıklama ise :'' Özel Halk Otobüsleri toplu taşıma sisteminin bütününde ve kent içindeki diğer uygulamada uygulanacak olan Elektronik Ücret Toplama Sistemi'nin 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu'na göre 10 yıla kadar kurulup işletlmesi işinin ihaleye çıkartılması ve bu konuda Belediye Encümeni'ne ve Belediye Başkanı Mustafa İça'ya yetki verilmesi oy birliği ile kabül edildi''denildi.
Önce iptal edildiği söylenen ancak; iptal edilemeyen daha sonrada akıllı bilet yerine paralı sisteme geçildiği belirtilenen ancak; paralı sisteme geçirilemeyen, son olarak da ihaleye çıkarılcağı ifade edilen ancak ihale süreci belli olmayan KART43 tam bir DERT43'e döndü.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com