KART43 Çilesi Devam Ediyor!..

KART43 Çilesi Devam Ediyor!..
Kütahyalılar, KART43 sistemindeki aksaklıkların giderilmesi ile birlikte rahatladıklarını; ancak araç içerisinde ücretli sistemin tamamen sonlandırılması nedeniyle zor anlar yaşadıklarını belirtiler. Vatandaşlar, halk otobüslerinde KART43'ü olmayanlar

Kütahyalılar, KART43 sistemindeki aksaklıkların giderilmesi ile birlikte rahatladıklarını; ancak araç içerisinde ücretli sistemin tamamen sonlandırılması nedeniyle zor anlar yaşadıklarını belirtiler. Vatandaşlar, halk otobüslerinde KART43'ü olmayanlar için tek kullanımlık KART43'lerin bulundurulması gerektiğini dile getirerek, Kütahya Belediyesi'nden bu konuda acil çözüm beklediklerini de ifade ettiler.
'OTOBÜSLERDE
TEK KULLANIMLIK KART43 BULUNDURULMALI'
KART43'ü kullanan Kütahyalılar; otobüslerde paralı sistemin tamamen ortadan kalktığını hatırlatarak il dışından Kütahya'ya gelen veya Kütahya'nın köylerinde ikamet edip kent merkezine gelen vatandaşların toplu taşıma araçlarına bindiklerinde tekrar mağdur olduklarını dile getirerek, bu mağduriyetin ortadan kaldırılması için araçlarda tek kullanımlık KART43'lerin bulundurulması gerektiğini belirttiler. Vatandaşlar, ayrıca Kütahya Belediyesi'ni ve E-KENT firmasını bu konuda görevlerini yapmaya davet ettiler.

'KART43'Ü OLMAYAN VATANDAŞLAR RENCİDE EDİLMEMELİ'
Tek kullanımlık KART43'lerin toplu taşıma araçlarında bulunması gerektiğini belirten halk, şu açıklamalarda bulundu:
“Kütahya dışından gelen vatandaşlar için tüm otobüslerde ilimizin imajının sarsılmaması için şoförlerin kullanabileceği tek kullanımlık kartların bulundurulması gerekiyor.
Bu işin organizasyonunu da Kütahya Belediyesi yapmalı. KART43'ü olmayanları araçlardan indirilmek süretiyle yapılan ayıplı hizmet karşılığında sessiz ve duyarsız kalan beldiyenin vatandaşını düşünmesi gerek miyor mu? Biz vatandaş olarak bu tür yakışıksız hareketlerle sık sık karşılaşıyoruz. Vatandaşın KART43'ü var ama kontörü bitmiştir. Veya müşteri öğrencidir il dışında gelmiştir. Otobüse biniyor ama kontrü bittiği için veya KART43'ü olmadığı için şoförler arafından hemen otobüslerden indiriliyor. Bu insanların hiç bir kabahatleri olmadığı halde toplum içinde rencide edilmeleri çok yanlış bir davranış olduğunu Kütahya Belediyesi bilmiyor mu? Ankara'dan, Kars'tan İstanbul'dan veya Türkiye'nin herhangi bir ilinden gelen bir vatandaş Kütahya'da KART43 sisteminin kullanılıp kullanılmadığını nerden bilsin bu vatandaşın KART43'ü yok diye vatandaşı araçtan indirmek ve rencide etmek kimsenin hakkı değil. Bunun çözümünü ancak belediye yapar. Biz talepte bulunuyoruz ama belediye hala sesiz kalıyor.” şeklinde yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler.
Bu konu ile ilgili de Kütahya Tüketiciler Derneği Başkanı Ali İhsan Nazlı'da açıklama yapmış ve halkın yaşadığı sıkıntıları dile getirmişti.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com