"KART43 İle Kararlılıkla Yola Devam Edeceğiz"

"KART43 İle Kararlılıkla Yola Devam Edeceğiz"
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, özel halk otobüsü işletmecileriyle yaklaşık 8 aydır süren akıllı biletle ilgili sorunun çözümünü gönül ve el birliğiyle sağladıklarını beirterek, KART43 sisteminin artık Kütahya halkına iyi hizmet vereceğini açıkladı

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, özel halk otobüsü işletmecileriyle yaklaşık 8 aydır süren akıllı biletle ilgili sorunun çözümünü gönül ve el birliğiyle sağladıklarını beirterek, KART43 sisteminin artık Kütahya halkına iyi hizmet vereceğini açıkladı.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, kentte hizmet veren 287 özel halk otobüsü ve belediyeye ait 4 otobüste akıllı bilet sistemi uygulamasına yeniden başlandığını artık mahkeme süreçlerinin sona erdiğini arık halkın rahat bir nefes alacağını dile getirdi.
KART43 t sistemin uygulanmasının rahatlığını halkın ve otobüs işletmecilerinin benimsediğine işaret eden Mustafa İça, konuşmasını şöyle sürdürdü:
''Otobüsçülerimiz, işletmecilerimizin menfaatine olacak olan birçok hükümleri ihtiva eden yeni ihale düzeni içerisinde Kütahya yeni KART43, E-Kent şirketimizin sahip olduğu sözleşme ile çok büyük fedakarlıkları da beraberinde getirerek, her iki taraf için de çok önemli olan, uzun vadeli bir işbirliğini başlatmış oluyoruz. Bu uygulamalarda geçtiğimiz dönemden eksiklerimiz vardı. Bunlar, akıllı duraklardır. 5 adet olan bu duraklarımızın görüşmelerimiz sonucu 7 adede çıkarılması ve yerlerinin tespit edilmesi kararlaştırıldı. Halkımızın akıllı biletlere kolay ulaşabilmesi için yaygın hale getireceğiz, 70 adet bayilik çalışması tamamlanmıştır.''
Otobüs işletmecilerinin çeşitli şikayetlerde bulunduğunu anımsatan İça, bunları çözmeye çalıştıklarını anlattı.
İça, özel halk otobüsü işletmecilerinin çalışma çizelgelerinin oluşturulmasında prensip kararı aldığını dile getirerek, şunları kaydetti:
''Bundan sonra halkımızın istekleri ve otobüs işletmecilerimizin sorunlarını tartışarak birlik içinde çözümler üreteceğiz. Özellikle otobüs şoförleri arkadaşlarımızın halkla iletişimi çok önemlidir. Ümit ediyorum ki yeni alacakları eğitimlerle halkımızla iletişimi çok daha üst seviyeye çıkaracaklardır. 'Müşteri velinimettir' kavramıyla uzlaşacak şekilde halkımıza daha iyi hizmet vereceklerine inanıyorum.''
Toplantıya Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Toklu, İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, Defterdar Mehmet Saygı, Ticaret ve Sanayi Odası yöneticisi İsmet Özotraç, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit, Minibüsçüler Odası Başkanı Abdullah Akgün, Şoförler ve Otomobilciler Cemiyet Başkanı İlyas Aslan, E-Kent firması sorumlusu Mehmet Tazeoğlu, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu katıldı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com