KART43 İPTAL

KART43 İPTAL
Yaklaşık 6 aydan beri uygulamada olan KART43 sistemi uygulamadan kaldırıldı. Minibüsçüler Odası Başkanı Abdullah Akgün'nün Eskişehir İdare Mahkemesi'ne KART43 sisteminin iptali için dava açmıştı. Davanın sonuçlanmasından sonra bir açıklama yapan Kütahya

Yaklaşık 6 aydan beri uygulamada olan KART43 sistemi uygulamadan kaldırıldı. Minibüsçüler Odası Başkanı Abdullah Akgün'nün Eskişehir İdare Mahkemesi'ne KART43 sisteminin iptali için dava açmıştı. Davanın sonuçlanmasından sonra bir açıklama yapan Kütahya Belediye Başkanı Mustaf İça, KART43 uygulamasının mahkeme kararıyla iptal edildiğini duyurdu. Mustafa İça yaptığı açıklamada bugünden itibaren KART43 sistemi yerine paralı uygulamaya geçildiğini tekrarladı.

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça makamında yaptığı basın toplantısında, Minibüsçüler Odası Başkanı Abdullah Akgün'ün Eskişehir İdare Mahkemesi'ne açmış olduğu dava sonucunda KART43 sisteminin mahkeme kararıyla sonlandırıldığını açıkladı. Mustafa İça, yapılacak yeni bir ihale dönemine kadar otobüs bilet uygulamalarının Minibüsçüler Odası tarafından yapılmasına Eskişehir İdare Mahkemesi'nce karar veridiğini ifade etti. Mahkeme kararından sonra Belediye Meclisince yeni bir karar aldıklarını belirten İça, birkaç ay sonra tekrar KART43 uygulamasına geçmek için ihalenin yapılacağını da vurguladı. İça Mahkeme kararının Minibüsçüler Odası Başkanlığı tarafından kendilerine iletildiğini ve mahkeme kararına uymak zorunda olduklarını söyledi.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Eskişehir İdare Mahkemesi'nin vermiş olduğu bu karara uymak mecburiyetinde olduklarını belirtip, KART43 sistemini sonlandırdıklarını açıkladı. İça, KART43 sisteminden vazgeçildiği için dolum yerlerinde KART43'e dolum yapılmaması gerektiğini özellikle belirtti. İça ayrıca KART43'e daha önceden dolum yapan vatandaşlarında mağdur olmaması için KART43 dolum yerlerine gelerek paralarını alabileceklerini de belirtti. İça, son olarak KART43 sisteminin bugünden itibaren uygulamadan kaldırıldığını belirterek, vatandaşların otobüslere para ile binmeleri gerektiğinin de altını çizdi.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com