KART43 Labirente Döndü

KART43 Labirente Döndü
Mustafa İça yaklaşık 6 aydan beri uygulamada olan KART43 sistemin uygulamadan kaldırıldığını belirten basın açıklaması yapıyor. Minibüsçüler Odası Başkanı Abdullah Akgün Eskişehir İdare Mahkemesi'ne KART43 sisteminin iptali için dava açtıklarını ve bu d

Mustafa İça yaklaşık 6 aydan beri uygulamada olan KART43 sistemin uygulamadan kaldırıldığını belirten basın açıklaması yapıyor. Minibüsçüler Odası Başkanı Abdullah Akgün Eskişehir İdare Mahkemesi'ne KART43 sisteminin iptali için dava açtıklarını ve bu davayı kazandıklarını belirterek, 'KART43 uygulaması bir an önce durdurulmalı' diyor. Kütahya Halk Otobüsleri Kooperatif Başkan Yardımcısı Mehmet Seven ise KART43 uygulamasına devam edeceklerini vurgulayor: ''Biz bu sisteme tam 4 milyon TL harcadık ve aynı zamanda halk bu sisteme alıştı. Davayı bir üst mahkemeye taşıyacağız ve bu dava sonuçlanana kadar KART43 uygulaması devam edecek.''

Mustafa İça yaklaşık 6 aydan beri uygulamada olan KART43 sistemin uygulamadan kaldırıldığını belirtiyor. Minibüsçüler Odası Başkanı Abdullah Akgün Eskişehir İdare Mahkemesi'ne KART43 sisteminin iptali için dava açtılarını ve bu davayı kazandıklarını belirterek KART43 uygulaması bir an önce durdurulmalı diyor. Kütahya Halk Otobüsleri Kooperatif Başkan Yardımcısı Mehmet Seven ise KART43 uygulamasına devam edeceklerini vurgulayarak: ''Biz bu sisteme tam 4 milyon TL harcadık ve aynı zamanda halk bu sisteme alıştı. Davayı bir üst mahkemeye taşıyacağız ve bu dava sonuçlanana kadar KART43 uygulaması devam edecek'' açıklamasını yapıyor.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça makamında yaptığı basın toplantısında, Minibüsçüler Odası Başkanı Abdullah Akgün'ün Eskişehir İdare Mahkemesi'ne açmış olduğu dava sonucunda KART43 sisteminin mahkeme kararıyla sonlandırıldığını açıklamıştı. Mustafa İça, yapılacak yeni bir ihale dönemine kadar otobüs bilet uygulamalarının Minibüsçüler Odası tarafından yapılmasına Eskişehir İdare Mahkemesi'nce karar verildiğini vurgulamıştı. Mahkeme kararından sonra Belediye Meclisince yeni bir karar aldıklarını belirten İça, birkaç ay sonra tekrar KART43 uygulamasına geçmek için ihalenin yapılacağını da dikkat çekmişti. İça Mahkeme kararının Minibüsçüler Odası Başkanlığı tarafından kendilerine iletildiğini ve mahkeme kararına uymak zorunda olduklarını belirtmişti.
Kütahya Halk Otobüsleri Kooperatif Başkan Yardımcısı Mehmet Seven ise gazetemize yaptığı açıklamada KART43 uygulamasına devam edeceklerini belirtiyor. Seven KART43 uygulaması sistemi için çok büyük çabalar harcadıklarını vurgulayan Seven şunları söylüyor:
''Uygulama için önce Kütahyalı vatandaşları KART43 sistemine alıştırmak için uğraştık. Her şey tam yoluna girdi vatandaşlar sisteme alıştı bazılarının açmış olduğu dava sonucunda KART43 sisteminin iptal olduğu Kütahya Belediyesi tarafından davaya itiraz edilmeden bize tebliğ edildi halbuki Kütahya Belediyesi'nin KART43 iptal oldu demesi yerine bir üst mahkemeye itiraz etmesi gerekiyor. Ancak bu davanında bir üst mahkemesi olduğu unutulmamalı biz bütün yasal hakllarımızı kullanacağız. KART43 sistemi çocuk oyuncağı değil bu sistem için bütün çalışma arkadaşlarımızla geceli gündüzlü çalıştık.'' (M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com