Kartal Avrupa'dan Men mi Ediliyor?

Kartal Avrupa'dan Men mi Ediliyor?
Beşiktaş Kulübü biriken vergi borçlarından dolayı gelecek sezon Avrupa'dan men edilme tehlikesi ile karşı karşıya...

40 milyon TL vergi borcu çıkan Beşiktaş'a 3 ay süre verildi. Siyah-Beyazlılar söz konusu sürede bu borcu kapatamazsa önümüzdeki sezon Avrupa'dan men edilme tehlikesiyle karşı karşıya.

Sezon başından bu yana transfere tam 60 milyon Euro harcayan Beşiktaş şok bir haberle sarsıldı. Siyah-Beyazlılar'ın 40 milyon TL vergi borcu olduğu ve bunun 3 ay içinde ödenmesi gerektiğinin ortaya çıkması camiada soğuk duş etkisi yarattı.

FEDERASYON UYARDI

Duruma Türkiye Futbol Federesyonu'nun da el attığı ve Siyah-Beyazlı kulübe bir uyarı yazısı geçtiği öğrenildi. Beşiktaş yönetiminden kulübün mali yapısını düzeltmesini ve "vergi borcu yoktur" belgesi almasını isteyen federasyonun, UEFA'nın yaptırımları konusunda da uyardığı öğrenildi.

AVRUPA YASAĞI!

Beşiktaş'ın bu borcu 3 ay içinde ödeyemeyerek, borcu olmadığına ilişkin belgeyi alamaması halinde önümüzdeki sezon hem transfer yasağıyla karşı karşıya kalacağı hem de Avrupa kupalarından men edileceği kaydedildi.

KRİTERLER SERTLEŞİYOR

UEFA'nın 2012-2013 sezonunda 'mali fair-play' uygulamasını yürürlüğe koyacak olması da Siyah-Beyazlılar için önemli bir tehlike olarak duruyor. Bu uygulamayla birlikte mevcut UEFA kriterlerinin daha da sertleşeceği kaydedildi. Yeni uygulamayla birlikte başkanların kulübe finansal katkı yapmasının önüne geçilecek. Böyle bir durum tespit edilirse söz konusu kulübün küme düşürülmesi bile gündeme gelebilecek. Beşiktaş'ın Başkan Demirören'e olan borcu ise 92 milyon TL.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com