Kartal Gözü

Kartal Gözü
Beşiktaş’ın en önemli sorunu, ekonomik sorunlarla beraber kulübün maalesef kendi içinde birliği yakalayamamasıdır.Özellikle taraftarın Samet Aybaba’ya güven sorunu Beşiktaş’ın Feda sezonunda Avrupa Kupası’na gidememesisonucunu doğurabilir.

Tevfik DEMİRÇİFTÇİ | SANSURSUZHABER.COM

Beşiktaş, Orduspor maçına seyirci desteğini arkasına alarak arzulu ve istekli olarak başladı. Mustafa Pektemek’in pozisyonu ile az daha erken gole kavuşacaktı. Orduspor ise maç boyunca kontra ataklardan gol bulmaya çalıştı. Orduspor, Beşiktaş’ın özellikle sol taraftaki zaafından faydalanmak istedi. Orduspor, Stancu’nun direğe çarpıp auta giden pozisyonu Beşiktaş taraftarlarının yüreğini ağzına getirdi.

Beşiktaş bu seneki en büyük silahı olan ölü top organizasyonu ile istediği gole Mamadou Niang ile ulaştı. Bu pozisyonda en büyük pay, uzaktan şutu vuran Emre Özkan’a aitti. Mamadou Niang ise Fenerbahçe’de oynadığı dönemlerde alıştığımız fırsatçılığını konuşturdu.

Beşiktaş’ın golünden sonra maç bol gollü geçeceği beklenirken izleyiciler açısında seyir zevki olarak düşük kalitede geçti. Halbuki Orduspor’un Süper Lig’te kalabilmesi için şiddetle puana ihtiyacı vardı. Bununla birlikte Beşiktaş’ın Avrupa Kupaları’na gidebilmesi için mutlak suretle bu maçı kazanması gerekiyordu.

Beşiktaş’ta genel olarak iyi oynamamasına rağmen takım savunmasında Sivok’un önderliğinde misafir takım Orduspor’a pek pozisyon vermedi.

Beşiktaş’ta göze batan oyuncular Sivok ile birlikte Fernandes, Olcay ve Veli Kavlak’tı. Özellikle Olcay bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle, Beşiktaş’ın her hücum organizasyonuna katıldı.

Samet Aybaba ile bir türlü yıldızı barışmayan Oğuzhan’ın oyuna girmesiyle, Beşiktaş biraz hücumda kıpırdanmaya başladı. Bununla birlikte, teknik kapasitesi çok yüksek olan Oğuzhan’ın özel yeteneklerini sahaya yansıtabilmesi için fizik ve kondisyon olarak çok güçlenmesi kanaatindeyim. Beşiktaş’ın ikinci golünde Oğuzhan fırsatçılığını konuşturarak Beşiktaş’ın 2-0 öne geçmesini sağladı.

Beşiktaş’ın en önemli sorunu ekonomik sorunlarla beraber kulübün maalesef kendi içinde birliği yakalayamaması. Özellikle taraftarın Samet Aybaba’ya güven sorunu Beşiktaş’ın Feda sezonunda Avrupa Kupası’na gidememesi sonucu doğurabilir.

SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com