Kartal 'Mesut' Olamadı!

Kartal 'Mesut' Olamadı!
Yıldızları almaya alışan Beşiktaş yeni bir yıldız için çok uğraştı ama...

Yabancı statüsü nedeniyle sıkıntı çeken ve yerlilere ağırlık veren Kartal'ın futbol komitesi Almanya'daki gurbetçi oyuncular ve aileleriyle görüştü. Hepsinin ortak görüşü ise “Önümüzde Mesut ve Nuri örneği var. Almanya'da yükselme şansları daha yüksek” oldu!

GENÇLER TAKİPTEYDİ
Kartal yeni sezon için transfer startını erken verirken ilginç bir engelle karşılaştı. Önce İspanya'ya giden ve Diego Forlan için görüşmelerde bulunan Siyah-Beyazlılar'ın futbol komitesi başkanı Serdal Adalı ve komite üyesi Cengiz Zülfikaroğlu sonrasında Almanya'ya geçip gurbetçi oyuncular için temasta bulunmuştu. Listede ise B.Leverkusen'e imza atan Ömer Toprak, Hamburglu Tunay Torun, Duisburg'dan Barış, U-17 Almanya Milli Takımı'nda ter döken Samed Yeşil gibi isimler vardı.

'BURADA YÜKSELMEK KOLAY'
Yöneticiler Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu, gurbetçilerle yaptıkları ilk görüşmede şaşırtıcı bir örnekle karşı karşıya kaldılar. “Hayır” yanıtı alan Beşiktaşlı idareciler gerekçeyi sorduklarında ise gurbetçiler adına çok önemli bir örnek teşkil eden Mesut Özil ve Nuri Şahin olayını duydular. Gurbetçi futbolcular ve aileleri “Mesut Özil burada yetişti ve Real Madrid'e kadar yükseldi. Şimdi de Nuri Şahin aynı yolda ilerliyor. Almanya'dan Avrupa devlerine gitmek daha kolay” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com