Kartal Meydanı'nda 20 kavşak ve yolun toplu açılış töreni

Kartal Meydanı'nda 20 kavşak ve yolun toplu açılış töreni

Kartal Meydanı'nda 20 kavşak ve yolun toplu açılış töreni

- Başbakan Erdoğan: (4)

- "Bu yasayla internete asla sansür gelmiyor, bu yasayla insanların özel bilgileri asla fişlenmiyor, tam tersine bu yasa interneti daha güvenli hale getiriyor hatta daha özgür hale getiriyor. Gelişmiş ülkelerde internet nasıl düzenleniyorsa, aynısını da Türkiye'de biz yapıyoruz. Gidin Avrupa ülkelerine bakın. Aynı uygulamaları göreceksiniz"

- "CHP genel müdürünün böyle bir derdi yok. Bir kaset komplosuyla iş başına geldiği için bu yasaya karşı çıkabilir, işine gelmez ama vicdanı olan, aklı olan, kişilik haklarına, özel hayata saygısı olan bir insan bu düzenlemeye karşı çıkmaz. Çıkamaz hatta bu yasayı destekler"

- "Türkiye'yi kasetler yoluyla, kayıtlar yoluyla hukuk ihlallerinin yapıldığı bir ülke olmaktan çıkarıyoruz ve çıkaracağız. Şantaja, komploya, özellikle de kasetler yoluyla siyasete müdahaleye son verecek, sandığın milli iradenin gücünü daha da artıracağız"

- "Bugüne kadar çetelerle mücadele ettik. Mafyayla mücadele ettik. Şantaj çeteleriyle, telekulak çeteleriyle, paralel devlet çeteleriyle de kararlılıkla mücadele edeceğiz"

- "Hukuksuz dinleme yapanlardan bunun hesabını soracağız. Devletin imkanlarını kullanarak dinleme yaparak, bunları yurt dışına servis edenlerden, bunları örgütsel amaçlar için kullananlardan bunun hesabını soracağız"

(Fotoğraflı - Görüntülü)

İSTANBUL (AA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni internet düzenlemesine ilişkin, "Bu yasayla internete asla sansür gelmiyor, bu yasayla insanların özel bilgileri asla fişlenmiyor tam tersine bu yasa interneti daha güvenli hale getiriyor hatta daha özgür hale getiriyor. Gelişmiş ülkelerde internet nasıl düzenleniyorsa aynısını da Türkiye'de biz yapıyoruz. Gidin Avrupa ülkelerine bakın. Aynı uygulamaları göreceksiniz" dedi.

Başbakan Erdoğan, Kartal Meydanı'nda 20 kavşak ve yolun toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, "CHP"nin başında olan bu zat, CHP'yi eritiyor. Ben de bundan dolayı CHP'li kardeşlerime diyorum ki 'Bu oyunu bozun, bu zatla bir yere gidilmez'. Bu, nasıl ki Sosyal Sigortalar Kurumunu batırdıysa... Rahşan affıyla işi kurtardı, Rahşan affı çıkmasaydı şu anda kim bilir o da nerelerdeydi?" ifadelerini kullandı.

İnternet konusunda yapılan yeni yasal düzenlemeye ilişkin eleştirileri doğru bulmadığını vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu:

"İnternet yoluyla bir suç işlendiğinde, kişilik hakkına tecavüz edildiğinde, özel hayat ihlal edildiğinde kişi mahkemeye başvuruyor, 5 gün sonra karar çıkıyor ve erişim engelleniyordu. Bu 5 gün içinde zaten o çirkin kayıtlar tüm dünyaya yayılıyor. Öyle mi? Engellemek imkansız hale geliyordu. Biz ise şimdi ne yapıyoruz? Bizim yaptığımız şu: Birisi mağdur mu oldu, birisine böyle bir yanlış mı yapıldı? Kardeşlerim; biz burada İletişim Başkanlığımızı devreye sokuyoruz. Hemen buraya başvuruluyor. TİB bunu acilen inceliyor, kararını veriyor. Erişimi geçici olarak, mahkeme kararına kadar engelliyor ki burada bu zulüm dursun. Mahkeme safhasını kaldırmadık. Mahkeme safhası arkadan devam ediyor. Mahkeme, TİB'in kararını olumlu bulursa erişim engeli devam ediyor. Olumlu bulmazsa erişim engeli kalkıyor. Yani İletişim Başkanlığı mahkeme kararı çıkıncaya kadar erişimi geçici olarak bloke ediyor. Yapılan bu. Bunu sansür olarak nitelendirmek, kamuoyunu bu şekilde yanıltmak sadece art niyettir. Bu yasayla internete asla sansür gelmiyor, bu yasayla insanların özel bilgileri asla fişlenmiyor tam tersine bu yasa interneti daha güvenli hale getiriyor hatta daha özgür hale getiriyor. Gelişmiş ülkelerde internet nasıl düzenleniyorsa aynısını da Türkiye'de biz yapıyoruz. Gidin Avrupa ülkelerine bakın. Aynı uygulamaları göreceksiniz. Amerika'ya bakın aynı uygulamaları göreceksiniz."

CHP'ye yönelik eleştirilerini sürdüren Erdoğan, "CHP'nin genel müdürünün zaten böyle bir derdi yok. Bir kaset komplosuyla iş başına geldiği için bu yasaya karşı çıkabilir, işine gelmez ama vicdanı olan, aklı olan, kişilik haklarına, özel hayata saygısı olan bir insan bu düzenlemeye karşı çıkmaz, çıkamaz hatta bu yasayı destekler. Türkiye'yi kasetler yoluyla, kayıtlar yoluyla hukuk ihlallerinin yapıldığı bir ülke olmaktan çıkarıyoruz ve çıkaracağız. Şantaja, komploya, özellikle de kasetler yoluyla siyasete müdahaleye son verecek, sandığın, milli iradenin gücünü daha da artıracağız. Özgürlükleri sonuna kadar savunduk ve savunuyoruz ama kişilik haklarına müdahale, özel hayatın gizliliğini ihlal, kardeşlerim özgürlük değildir. Meseleyi anlamadan, ne olduğunu bilmeden, öğrenmeden sansür diyerek, yasak diyerek insanları sokağa çıkartmak isteyenler farklı niyetlerin, farklı gayelerin peşindedir" ifadelerini kullandı.

- "Hesap soracağız"

Türkiye'de 2003 yılında 20 bin olan genişbant abone sayısının geçen yıl 34 milyona ulaştığını ifade eden Erdoğan, Türkiye'nin Avrupa'da en çok internet kullanıcısına sahip 5. ülke olduğunu bildirdi. Eğitimin altyapısını bilgisayar ve internet üzerine kuran hükümetin, kendi hükümetleri olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Okullarımıza 1 milyon bilgisayar gönderdik. Okullarımızı fiber internetle biz buluşturduk. Bunu kimse bize söyleyemez. Çocuklarımıza şu ana kadar 63 bin tablet bilgisayar verdik. Tamamına bu bilgisayarları vereceğiz. Biz 'güvenli internet' diyoruz. Dikkat edin. İnternete 'hayır' demiyoruz, 'güvenli internet' diyoruz. O farklı o farklı. Suçun internet yoluyla işlenmesine göz yummayız. Kişilik haklarının, özel hayatın internet yoluyla hedef alınmasına göz yummayız. Tekrar ediyorum: Özel hayatın ve kişilik haklarının korunması için ne gerekiyorsa kararlılıkla yapacağız. Bugüne kadar çetelerle mücadele ettik. Mafyayla mücadele ettik. Şantaj çeteleriyle, telekulak çeteleriyle, paralel devlet çeteleriyle de kararlılıkla mücadele edeceğiz. Hukuksuz dinleme yapanlardan bunun hesabını soracağız. Devletin imkanlarını kullanarak dinleme yaparak, bunları yurt dışına servis edenlerden, bunları örgütsel amaçlar için kullananlardan bunun hesabını soracağız. İnşallah bu şantaj ve komplo çetesini ortadan kaldıracak, Türkiye'de demokrasinin, özgürlüklerin önünü daha da açacağız."

Yarın İstanbul'da toplu açılış töreni yapacaklarını ifade eden Erdoğan, "Alibeyköy'de, Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattını inşallah yine böyle coşkulu bir törenle hem hizmete açacağız hem de temel atacağız. Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyemizin 201 erguvan otobüsünü de yine o törenle hizmete alacağız. 201... Bir kez daha ben Büyükşehir Belediyemize, sayın Başkan ve ekibine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

- "Kapı kapı dolaşacağız"

30 Mart yerel seçimlerinin büyük önem taşıdığını ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bakınız; 30 Mart bu ülkede, adeta yeniden bir ayağa kalkış, yeniden inşallah büyük Türkiye için, çok daha farklı bir şekilde yürüyüşümüz olacaktır. Kardeşlerim, bizim bu medeniyet yürüyüşümüzde inşallah bir enerji toplamasıyla beraber bu yolculuğu devam ettireceğiz ama şurada çok fazla bir zaman kalmadı. Diyorum ki, şurada 50 gün sizlerden çok yoğun gayret istiyorum. Hanım kardeşlerim, inşallah kapı kapı dolaşacağız. Gençler, kapı kapı dolaşacağız. İnanıyorum ki tüm gönül veren vatandaşlarım kapı kapı dolaşacağız. 30 Mart akşamı inşallah Kartalımız, İstanbul Büyükşehir'le bütünleşecek. Çok güçlü bir şekilde bütünleşecek. İnşallah 39'da 39 hedefiyle bu yolda yürüyeceğiz. İnşallah Tuzla'sıyla, Pendik'iyle, Kartal'ıyla, Maltepe'siyle, inşallah Kadıköy'üyle şu sahil çok daha farklı bir güzelliğe kavuşsun istiyorum. İnşallah, siz bunu yapacak iradeye sahipsiniz. Çünkü bu yatırımları merkezi yönetimle bütünleştirecek yerel yönetimler ancak bu iradeyle olur. Bu bir sevda işidir. Bu bir aşk işidir. Bu aşkı ben sizde görüyorum."

- "En güzel cevabı 30 Mart verecek"

Erdoğan, son dönemdeki gelişmelere de dikkati çekerek, "Bir kısım yargıda, bir kısım güvenlikte yapılan yanlışları gördünüz. Buralarda insanların bütünüyle itibarını nasıl yerler altında süründürdüler gördünüz. Fakat bu iftiralar tutmayacak. İnşallah iftira atanlar kendi iftiralarında boğulacaklar. Bunlara en güzel cevabı 30 Mart verecek. 30 Mart bu bakımdan çok çok önemli. Bütün yapılanları anlatacaksınız. Bakın biz, huzurunuza hizmetleri anlatmak için geliyoruz. Birileri de iftiraları atmak için geliyor. Bizim farkımız bu" dedi.

Açılışı yapılan yol ve kavşakların İstanbul'a ve Kartal'a hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, diğer mitinglerinde de yaptığı gibi, "Beraber yürüdük biz bu yollarda" isimli şarkının sözlerini katılımcılarla birlikte söyleyerek konuşmasını tamamladı.

- Notlar

Alana gelen vatandaşların ellerinde Türk bayrağı ve AK Parti flamaları olduğu görüldü.

Başbakan Erdoğan'ın konuşması zaman zaman "Dik dur eğilme Kartal seninle" ve "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla kesildi.

Törenin yapıldığı alanda büyük bir Türk bayrağı, Atatürk ve Erdoğan posterlerinin asıldığı gözlendi.

Ardından bazı yol ve kavşaklara canlı bağlantılar yapıldı ve daha sonra yol ve kavşakların toplu açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, bazı milletvekilleri ile İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu da katıldı.

Bu arada, Başbakan Erdoğan'ın konuşması esnasında Türk bayrağı ve bir döviz kaldıran bir vatandaşa, alandaki diğer vatandaşlar tepki gösterdi. Söz konusu kişi, daha sonra güvenlik güçlerince alandan uzaklaştırıldı.

(Bitti)

Muhabir: Kerim Gülbetekin
Yayınlayan: Erdal Turanlı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com