Kartal savunma veriyor

Kartal savunma veriyor
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman başkanlığındaki heyet, UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu'nda savunmasına başladı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman başkanlığındaki heyet, UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu'nda savunmasına başladı.

Duruşmada Beşiktaş Kulübü adına yönetim kurulu üyesi Melih Sami Esen ve üç avukat da yer alıyor.

UEFA'da, Beşiktaş'ın eski asbaşkanı Serdal Adalı ve eski teknik direktörü Tayfur Havutçu da bugün savunma yapacak.

İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde gerçekleştirilen duruşmalı toplantının ardından UEFA'nın konuyla ilgili kararını ay sonuna kadar açıklaması bekleniyor.  

Orman ve Adalı, ayrı ayrı geldikleri UEFA merkezinde bir süre sonra bahçeye çıkarak sohbet etti.

UEFA Müfettişi Miguel Lietard Fernandez Palacios'un sunmuş olduğu rapor çerçevesinde, 11 Mayıs 2011 tarihinde Beşiktaş ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımları arasında Kayseri'de oynanan Türkiye Kupası final maçının sonucuna etki etmek gerekçesiyle, Beşiktaş Kulübü'nün eski asbaşkanı Serdal Adalı ve eski teknik direktörü Tayfur Havutçu ile siyah-beyazlı kulüp, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlatılan soruşturma ve takip eden gelişmeler kapsamında, UEFA Avrupa Ligi 2013-2014 sezonu talimatı idari kriterlerine aykırılık iddiasıyla UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

Palacios, Beşiktaş ve ilgililer hakkında şu cezaları istemişti:

"Beşiktaş'ı 2013-2014  sezonu için UEFA Avrupa Ligi müsabakalarından men etmek, disiplin talimatı ihlalinin ciddiyetine bağlı olarak, disiplin kurulu tarafından kararlaştırılacak bir süre boyunca gelecekteki UEFA müsabakalarından men etme yönünde Beşiktaş'a karşı ilave yaptırım uygulanmasını değerlendirmek ve Serdal Adalı ile Tayfur Havutçu hakkında futbolla ilgili her türlü faaliyete katılmalarına ömür boyu men cezası uygulamak."

Kulüp ceza alırsa, tahkim süreci başlayacak. Tahkim Kurulu'nun ise itirazları inceledikten sonra en geç 15 Temmuz'a kadar nihai bir sonuca varması bekleniyor. Bundan sonra da Beşiktaş'ın Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurma hakkı bulunuyor. 

Diğer taraftan yine UEFA Denetim ve Disiplin Komitesi'ne sevk edilen Fenerbahçe'nin duruşması ise yarın sabah yapılacak. Savunma yapacak Fenerbahçe heyetine, kulüp başkanı Aziz Yıldırım başkanlık edecek.

Kaynak: Lig Tv

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com