Kartal Williams'ı arıyor

Kartal Williams'ı arıyor
Bandırma Kara Ali Acar Spor Salonu'nda Beşiktaş Milangaz'ı konuk eden Bandırma Banvitspor karşılaşmayı 86-67 kazandı.

Oyuna ev sahibi takım Banvit, Williams, Davis ve Simmons'un ard arda gelen sayıları ile hızlı başladı. (6-2) Maçta ilk iki dakika Banvit'in üstünlüğü ile geçilirken, Beşiktaş Milangaz Hawkins ve Ersin Dağlı ile farkı kapatmaya çalıştı.

5.45 dakikada Barış Ermiş'in takımı adına bulduğu üç sayılık isabetli atışla skor 11-10'a geldi. Maçta ilk 5 dakika 14-10 Banvit'in üstünlüğü ile geçildi. Rakibine karşı sayı üretmekte zorlanan Beşiktaş maçın 7. dakikasında boy avantajı bulunan siyahi oyuncusu Pops'u oyuna aldı. Pops ve Ersin Dağlı'nın koordineli oyunları kısa sürede skora dengeyi getirdi: 18-18. İlk periyot Beşiktaş Milangaz'ın 22-23 üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci periyoda Barış Ermiş'in sayısı ile öne geçerek başlayan ev sahibi Banvit, Cemal Nalga'nın serbest atışlardan bulduğu isabetli sayılarla maçın 13. dakikasında skoru 29-25'e getirdi. Maçta 15. dakikaya girilirken Beşiktaş Milangaz oyuncusu Kemp'in rakip potaya gönderdiği topa son anda blok ile cevap veren Bajramovic Banvit'in skor avantajını korudu:31-29. Hammond - Simmons paslaşmalarıyla ardı ardına gelen sayılarla ev sahibi takım Banvit farkı açtı:41-32). Maçta 19. dakikada Banvit'in genç oyuncusu İzzet Türkyılmaz maçtaki ilk sayısını potayla buluşturdu:45-33. Maçın devresi Simmons'un son saniyede boyalı alan dışından bulduğu üç sayılık isabetli atışla 50-35 Banvit üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci yarının ilk dakikasında her iki takım da karşılıklı sayı bulamadı. Maçta 25. dakika oynanırken Beşiktaş Milangaz'ın sert savunmasını Barış Ermiş'in ardı ardına attığı üç dış atışla bozan Banvit skoru 59-40'a getirdi. 26. dakika geçilirken Banvit'in skorda 19 farkı bulması ardından Beşiktaş Milangaz mola aldı. Molanın ardından skordaki farkı kapatmaya çalışan Beşiktaş Milangaz Banvit'in sert savunmasını aşmakta zorlandı. Üçüncü periyodun son saniyelerinde Simmons'un rakip pota altındaki smacıyla Banvit bu periyodu 67-50 önde tamamladı.

Son çeyreğe avantajlı giren ev sahibi Banvit, bu periyodun ilk sayısını da siyahi oyuncusu Davis ile buldu. Karşılaşmada son 7 dakikaya girilirken Bajramovic'in atışı ile skor Banvit lehine 71-53 oldu. Oyunun bu dakikalarında rakibi ile girdiği mücadelede darbe alan Williams'ın kaşı açıldı ve oyun dışına alınarak müdahalesi yapıldı. Tedavisi yapılan Williams bir süre saha kenarında oturdu daha sonra da soyunma odasına gitti. Beşiktaş Milangaz takımı kendi potası altında bloklarla kırmaya çalıştığı Banvit ataklarından elde ettiği topları rakip pota altında pas hatalarıyla kaybetmeye başladı.

Maçta son 5 dakikaya girilirken Beşiktaş'ın siyahi oyuncusu Hawkins elde ettiği üç sayılık atışla skoru 76-56'ya getirdi. Banvit'te Simmons'un boyalı alan çizgisinden potaya gönderdiği topu pota altındaki Bajramovic tamamladı ve takımını bitime 5 dakika kala 20 sayı farka ulaştırdı: 78-58. Maçta son 2 dakikaya girilirken skorda farkı iyice açan Bandırma temsilcisi Banvit, taraftarlarının yoğun desteği altında adeta şov yaparak karşılaşmayı 86-67 kazandı.

SALON:Kara Ali Acar

HAKEMLER: Mehmet Keseratar, M. Serdar Ünal, Uğur Özen

BANVİT: Erkan 2, Barış Ermiş 14, Williams 10, Davis 20 ,Yiğitcan, İzzet 4, Simmons 12, Cemal 5, Hammonds 6, Erol Can 1, Bajramovic 12

BEŞİKTAŞ MİLANGAZ: Mehmet 2, Barış Hersek, Kartal, Zoran Erceg 5, Can Akın 7, Serhat 10, Kemp 7, Hawkins 9, Ersin 14, Pops 13

1. PERİYOT: 22-23 (Beşiktaş Milangaz)

2. PERİYOT: 50-35 (Banvit)

3. PERİYOT: 67-50 (Banvit)

5 FAUL: 39.05 Can Akın (Beşiktaş Milangaz) (ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com