Kartal'da Bobo Depremi!

Kartal'da Bobo Depremi!
Golcü oyuncu 1 ay sahalardan uzak kalacak..

Kalça ve bel bölgesindeki ağrılar nedeniyle teknik direktör Bernd Schuster tarafından kontrol amacıyla ünlü spor hekimi Prof. Dr. Müller Wohlfahrt'a gönderilen Bobo'dan kötü haber geldi.

Sezon başından beri aynı bölgeden sorun yaşayan ve zaman zaman takımdan ayrı kalan sambacı, yine ağrılarının artması nedeniyle Almanya'ya gönderilmişti. Burada bir hafta kalıp fizik tedavi programına tabii tutulacak olan Bobo'nun düz koşulara ise 10 gün sonra başlayacağı, bu şartlarda da ancak ilk yarının sonmaçına yetişebileceği bildirildi. Koşuların ardından bir hafta fizyoterapistle çalışacak olan Bobo, daha sonra kondisyon yüklemelerine başlayacak. Ardından takımla idmana çıkıp antrenman açığını kapatmaya çalışacak. Sahalara geri dönüşü ise 1 ayı bulabilir.

“DAYANACAK GİBİ DEĞİLDİ”
HABERTÜRK'e konuşan Bobo, “Sezona çok iyi başlamışken bu problembeni derinden sarstı. Artık ağrılarım dayanılmayacak seviyeye gelmişti. İlk yarının son haftasına yetişmeye çalışacağım” dedi.

ADALESİ DOĞUŞTAN UZUN
Daha önce yapılan kontrollerde Bobo'nun bir bacak adalesinin doğuştan diğerine oranla uzun olduğu tespit edilmişti. Münih'te yapılan testlerde bu durumun da şikayetlerinin kaynağı olabileceği kendisine iletildi. Almanya'daki klinikte Bobo'ya bu bölgesine enjeksiyon ile kas gevşetici çalışmalar uygulanacak.

'WOHLFAHRT BENİ RAHATLATTI'
“Futbol hayatı tehlikede” şeklindeki görüşler yüzünden çekinerek Almanya'ya giden Bobo, Wohlfahrt'ın içini rahatlattığını söyledi. Sambacı, “Benimle yakından ilgilendi. Korkulacak bir şey olmadığını söyledi. Yabancı bir ülkede yalnız kalmak da beni etkilemişti. Sağolsun eşim Raquel bana büyük moral verdi” diye konuştu.

2 AYRI RAPOR MORALİNİ BOZDU
Beşiktaş sağlık heyeti, bel ve kalçasında spazm teşhisi koyarken, Wohlfahrt'tan farklı bir rapor gelmesi Bobo'nun canını sıktı. Çekilen tüm MR sonuçlarını inceleyen ünlü profesör, yaptığı kontroller sonrası kalça kemiklerinin birleşme noktasında 1 ile 2 cm arası açıklık bulunduğunu tespit ederken, bunun da denge problemi yarattığını ifade etti. Bu yüzden eski tedavi programı iptal edilerek yeni bir tedaviye başlandı. Ayrıca kulüp doktoru Devrim Urgun'un
yanında 1 gün kalıp geri dönerek kendisini yalnız bırakmasının da Bobo'yu rahatsız ettiği öğrenildi.

PİRİFORMİS SENDROMU
Tıp dilinde piriformis sendromu olarak bilinen bu rahatsızlık, pelvis, yani leğen kemiğindeki adalelerin aşırı kasılmasıyla bacağa giden ana sinirin baskı altında kalması hadisesidir. Elit sporcularda denge ve zorlama yapabilir. Bazen kalça ve bel bölgesine gelen darbeler de bu tarz travmalar yaratabilir. Kanamalar sonucu kas kalınlaşabilir. İyi bir fizik tedaviyle düzelir. Nadir durumlarda ameliyat gerekir. Bu problemin tekrarlama riski vardır. Ben Bobo'nun pelvisindeki açılmanın doğuştan gelen bir rahatsızlık olduğunu düşünüyorum.
Dç.Dr. Yalçın Yavuzer
(Ortopedist-Beşiktaş eski doktoru)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com