Kartal'dan örnek tavır!

Kartal'dan örnek tavır!
Beşiktaş yönetim kurulu, Galatasaray maçında localara yapılan saldırı nedeniyle bildiri yayınladı.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin locasının iptal edildiği açıklandı

Beşiktaş Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Kimi maç ve sportif faaliyetlerde, Beşiktaş kültür ve değerleri ile uyuşmayan kötü tezahürat ve Beşiktaşlılık kimliğine yakışmayacak şekilde yaşanan olaylar nedeniyle, son yıllarda Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün uğradığı zararlar kamuoyu tarafından bilinmektedir.

Göreve geldiği ilk günden bu yana taraftarlarımızı konu ile ilgili bilinçlendirmeye çalışan, Yönetim Kurulu'muzun bu konudaki çabalarının müsbet sonuçları 26.08.2012 günü BJK İnönü Stadı'nda oynanan Galatasaray SK mücadelesinde görmek, başta Yönetim Kurulumuz olmak üzere camiamızı ve tüm spor kamuoyunu ziyadesiyle memnun etmiştir.

Söz konusu maçta yaşanan tüm haksızlıklara rağmen, taraftarımızın sağduyulu ve olgun yaklaşımı tüm kulüplere örnek olacak niteliktedir. Bu nedenle, başta tribünleri dolduran taraftarlarımız olmak üzere tüm camiamıza çok teşekkür ederiz.

Ancak, yaşanan tüm güzelliklere rağmen içlerinde bazı yabancı diplomatların, kimi sanatçıların, bazı sponsor adaylarının ve bazı Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımızın ve aile fertlerinin de bulunduğu ve bedeli Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından ödenen misafir locasına yapılan çirkin saldırı nedeniyle Yönetim Kurulumuz bazı kararlar almıştır.

Bu çerçevede saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunduğu locanın satışı iptal edilmiş, Beşiktaş kültür ve değerleri ile örtüşmeyen çirkin saldırıyı gerçekleştirdiği tespit edilen kongre üyelerinin kesin ihraç talebiyle BJK Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine ve adli sürecin başlatılmasına karar verilmiştir.

BJK Yönetim Kurulu, sahada şerefi ile oynayıp hakkıyla kazanan bir takımın yanı sıra Beşiktaş değerlerini ilke edinmiş bir tribün ile birlikte, bundan sonra da spor sahalarındaki bu ve benzeri tüm olumsuzluklara karşı kararlılıkla mücadele etmeye devam edecektir."
(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com