“Kasaba Garajı Uşak'a yetmiyor”

“Kasaba Garajı Uşak'a yetmiyor”
Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, mevcut şehirler arası otogarın işlevini yitirdiğini ifade ederek yeni otogar projesi hazırladıklarını söyledi. En az 50 yıl hizmet verecek bir proje üzerinde çalıştıklarını söyleyen Erdoğan, “ Otogara gelenler Uşa

Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, mevcut şehirler arası otogarın işlevini yitirdiğini ifade ederek yeni otogar projesi hazırladıklarını söyledi. En az 50 yıl hizmet verecek bir proje üzerinde çalıştıklarını söyleyen Erdoğan, “ Otogara gelenler Uşak'ı kasaba zannediyor. Bu imajdan kurtulmak için modern bir proje üzerinde çalışıyoruz”dedi.
Şehirler arası otogarın ihtiyaca cevap vermediğini ve Uşak'a yakışmadığını ifade eden Ali Erdoğan, çevre yolu ve Uşak Havaalanı ile bağlantılı bir proje üzerinde çalıştıklarını kaydetti. Uşak'ın hala çevre yoluna sahip olmamasının bir eksiklik olduğunu, çevre yolunun kentin güneyinden geçmesi gerektiğini ifade eden Ali Erdoğan, “Çevre yolu konusunda imar alanı nedeniyle yaşanan sorunları aşamadık. Çevre yolu konusunda belediye tek başına karar verebilecek durumda değil. Ancak bize göre çevre yolu kentin güney bölgesinden geçmeli.
Çünkü iki organize sanayi bölgesi, havaalanı aynı hat üzerinde yer alıyor. Biz şehirler arası otogarı da o bölgeye taşımayı istiyoruz. Şu anda İzmir yolu üzerinde bulunan otogar kötü bir görüntü oluşturuyor. Vatandaş, şu anda yeni garaj adıyla hizmet veren yerden memnun değil. Şehirler arası yolculuk yapıp da garaja uğrayanlar Uşak'ı kasaba sanıyor. Bu nedenle çevre yolu ve otogar projelerini biz bir bütün olarak değerlendiriyoruz” dedi.
Uşak'ta yaklaşık 20 yıldır hizmet veren ve Karakıran mevkiinde yer alan yeni garajın fonksiyonunu yitirdiğini ve garajın yeni hastane binası ile Şeker Fabrikası'nın yer aldığı bölgeye taşınması gerektiğini de söyleyen Erdoğan, “ Belediye olarak yer tespit çalışmalarında son noktaya gelmek üzereyiz. Ankara karayolu üzerinde bulunan 50 bin metrekarelik bir arazi üzerinde modern bir tesis yapmak istiyoruz. Mevcut otogar işlevini tamamen yitirmiş durumda. Yeni projede 30 peron, 30 bekleme odası, 16 firma yeri ve sosyal alanlar yer alacak.
Şehirlerarası yolculuk yapan insanların kentle hiçbir alakası olmaz. Genellikle şehrin dışına doğru yapılan garajlarda kısa süreli mola verirler. Fakat bizim insanların elverişli bir şekilde mola vereceği otogarımız yok. Bu nedenle yolculuk yapanların zihninde Uşak'ın bir kasaba olduğu düşüncesi beliriyor. Kasaba garajı ihtiyaca da cevap vermiyor. Oluşan kötü imajın yıkılması için projeyi önemsiyoruz”dedi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com