Kaset İstifalarınan AKP'den İlk Yorum!

Kaset İstifalarınan AKP'den İlk Yorum!
Bakan Yazıcı: Siyasetçi düzeyli davranmak zorundadır.

MHP'deki kaset istifalarını değerlendiren Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, ''Siyaset gönül işidir. Siyaset, vakıf, dernek gibi faaliyetler gönüllü işlerdir. Siyasete giren her insan bireysel hak ve özgürlüğünü kendi rızasıyla sınırlayan adam demektir. Siyasette yer aldıktan sonra 'istediğimi yaparım' deme lüksünüz yok. Siyasetçi milletin hassasiyet gösterdiği alanlarda daha düzeyli davranmak zorundadır'' dedi.

Yazıcı, bu duruma düşen siyasetçinin çekilmek dışında yapacağı başka bir davranışın olmadığını kaydederek, ''Olayın bir diğer boyutu ise 'kaset nasıl oluştu' sorusudur. Yasadışı oluşturuluyorsa, hukuk çiğnenerek oluşturuluyorsa sorgulanması gerekir. Eğer sahte ve komplo ise o kişinin de hakkı korunmalıdır. Çünkü teknoloji ile bu yapılabiliyor. Olmayan bir görüntü varmış gibi gösterilebiliyor'' diye konuştu.

Bakan Yazıcı, görüntüleri ortaya çıkanların bundan iktidarı sorumlu tutmalarının da doğru olmadığını ifade ederek, ''İnsanların bu ürünleri şantaj aracı olarak kullanmaları fevkalade yanlıştır. Siyaseten şantaja dönüştürülüyorsa üzerinde hassasiyetle durmak gerekir'' ifadesini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com