'Kask' Hayat Kurtarır!..

'Kask' Hayat Kurtarır!..
Kütahya'da bir grup motosiklet sürücüsü, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü öncülüğünde organize edilen etkinlik kapsamında, kask kullanımına dikkati çekmek amacıyla motosikletleriyle kentte tur düzenledi.

Kütahya'da bir grup motosiklet sürücüsü, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü öncülüğünde organize edilen etkinlik kapsamında, kask kullanımına dikkati çekmek amacıyla motosikletleriyle kentte tur düzenledi.

''Kanın akmasın terin aksın, kaskın başında kalsın'' sloganıyla organize edilen etkinlik kapsamında, Atatürk Bulvarı'ndaki Emniyet Müdürlüğü Ekipler Amirliğinde toplanan Kütahya Motosiklet Kulübü (KÜMOK) üyesi yaklaşık 80 motosiklet sürücüsü, siren ve korna çalarak tura başladı.
Atatürk Bulvarı'nda tura devam eden, aralarında polis ekiplerinin de bulunduğu ve ellerinde Türk bayrakları taşıyan motosikletli grup, Zafer Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı toplandı.
Burada hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından KÜMOK adına yapılan açıklamada, derneğin tüm motosiklet severleri bir araya getirmek için çaba sarf eden bir oluşum olduğu bildirildi.
Motosiklet bilincini geliştirmek, motosiklet binicilerinin haklarını korumak, yarış organizasyonlarına katılım sağlamak ve diğer illerdeki motosiklet dostları ile ilişkilerin geliştirilmesi yönünde çalışmalar yürüten derneğin yaklaşık iki yıl önce kurulduğu hatırlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
''KÜMOK, şehrimizi tanımaya ve tanıtmaya yönelik gezi ile etkinlikler düzenlemekte, motosiklet haklarının savunulmasına yönelik faaliyetlere ve her türlü eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarına önem vermektedir. Kurulduğumuz günden beri kask ve diğer koruyucu ekipmanların kullanımını destekliyoruz. Motosiklet sürücüsü kayıpları ve sakatlanmalarının en aza indirilmesi, sürüşün keyifli ve verimli hale getirilebilmesi için trafikteki sorumluluğumuz daha fazla artmaktadır. Bunun yanı sıra diğer araç sürücülerinin de bu konuda daha fazla duyarlı olmasını istiyoruz. Motosikletlerin ani durumlarda otomobiller kadar rahat manevra yapamadığına, diğer araçlara oranla küçük olduğundan güç fark edildiğine dikkati çekiyoruz.''
Motosiklet sürücülerinden kask ve diğer koruma unsurlarını alarak yola çıkmaları istenen açıklamada, kaskın hayat kurtaracağının unutulmaması gerektiği belirtildi.
Sponsor firmaların yöneticileriyle gruptaki en yaşlı motosiklet kullanıcısı Hakkı Özyarım'a (88) birer plaket verilen etkinlik, Asım Gündüz Caddesi'ndeki turun ardından sonlandırıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com