Katı Atık Projesi Anlatıldı

Katı Atık Projesi Anlatıldı
Kütahya Bölgesel Katı Atık Yönetim Projesi kapsamında, “Katı Atık Yönetiminde İletişime Giriş” konulu eğitim semineri Belediye Sosyal tesislerinde başladı.

Kütahya Bölgesel Katı Atık Yönetim Projesi kapsamında, “Katı Atık Yönetiminde İletişime Giriş” konulu eğitim semineri Belediye Sosyal tesislerinde başladı. 28- 29 Haziran 2010 tarihlerinde yapılacak olan eğitim seminerine 98 kurum temsilcisinin katıldığı belirtildi.
Eğitim seminerinde katılımcılara katı atık tesisi projesinin hedefi ve aktiviteleri ile Entegre Katı Atık Yönetimi yaklaşımları ve aktivitelerin analizleri konularında katılmcılara uzmanlar tarafından bilgiler verildi.
Seminerde açılış konuşması yapan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, katı atık bertaraf tesisleri ile Kütahya'da yıllardan beridir sorun olan vahşi depolama sorununu ortadan kaldıracaklarını vurgulayarak, katı atık toplamda modern çağın gerektirdiği uygulamaları yaklayacaklarını belirtti.
Katı atık projelerini AB fonlarından yararlanarak yaklaşık olarak 1,5 yılda tamaladıklarını vurgulayan İça, Belediye olarak büyük bir işe imza atıklarını ancak bu başarının kendilerini tatmin etmediğini yeni başarılar için çalıştıklarını söyledi.
Katı atık tesisleri ile birlikte doğa dostu teknolojiye geçtiklerini vurgulayan İça, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Düşünelim ki kâğıtların tekrar toplanarak ekonomiye kazandırılması, ağaç kesimini engelleyecektir. Bunun gibi birçok alanda ekonomik tasarruf ve çevreyi koruma faaliyeti sağlanacaktır. Bu bilinci ortaya çıkarmak ve yaşatmak zorundayız. Kazandığımız fiziki yapı mutlaka çalıştırılmalıdır.”
Tıbbi atıkların çevreye yayacağı zarardan dolayı sterilize edilmesi gerektiğini dile getiren İça, geri dönüşüm tesislerinde tıbbi atıkların değerlendirilerek yeniden enerjiye dönüştürüleceğini de açıkladı.
Katı atık tesisinin inşa edilmesi ile birlikte işlerin ve sorunların bitmediğini sözlerine ekleyen İça, tesisin iyi bir şekilde kullanılması için ise bu tesisle ilgili lan bütün personelin iyi bir eğitimeden geçmesi gerektiğini de vurguladı.
Katı atık tesisi ile ilgili eğitim programlarına başladıklarını vurgulayan İça, bütün çalışma arkadaşları ile birlikte bu projeleri yürüteceklerini de belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com