'Katı atık taşıma bedeli' atıkların bertarafına harcanıyor

'Katı atık taşıma bedeli' atıkların bertarafına harcanıyor
Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararı doğrultusunda BUSKİ faturalarına yansıtılan 3.27’lik ‘evsel katı atık toplama, taşıma ve bertaraf bedelinin 3.20 TL’si toplama ve taşıma hizmetleri için ilçe belediyelerine aktarılıyor.

Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Atıksu, Altyapı ve Evsel Katı Bertaraf Tesisleri Tarifelerinin Belirlenmesinde Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik’ gereği, Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 17 Mayıs 2012 tarihinde aldığı karar doğrultusunda kasım ayından itibaren BUSKİ faturalarına 3.27 TL’lik evsel katı atık toplama, taşıma ve bertaraf bedeli’ yansıtılıyor.

BUSKİ’den yapılan açıklamada bu bedelin BUSKİ’ye herhangi bir katkısı olmadığı vurgulandı.

Kararın Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alındığı belirtilirken, tahsil edilen 3.27 TL’lik evsel katı atık toplama, taşıma ve bertaraf bedelinin 3.20TL’lik kısmının toplama ve taşıma hizmetlerinde kullanılmak amacıyla ilçe belediyelerine, 0.07 TL’lik kısmının ise bertaraf hizmetlerinde kullanılmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi’ne aktarılacağı vurgulandı.

Açıklamada ayrıca, söz konusu bedele yüzde 18’lik KDV uygulanacağı belirtilerek, toplanan bedellerden, BUSKİ’nin gelir hanesine herhangi bir girdinin olmadığına da dikkat çekildi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com