Katili garaj sahibi çıktı

Katili garaj sahibi çıktı
ABD'de bir evin garajında vurulan Diren Dede adlı Türk gencinin katil zanlısı ev sahibi çıktı. Zanlı cinayet için kapıyı açık bıraktığını ve içeri gireni vurmak için beklediğini söyledi.

Türk öğrenci Diren Dede’yi evinin garajında vuran Marcus Hendrik Kaarma için iddianame hazırlandı. 17 yaşındaki Dede’nin zanlısı Kaarma ilk ifadesinde cinayeti planladığını söyledi. ABC’nin haberine göre garajının 2-3 defa soyulduğunu söyleyen Kaarma, kurduğu bebek kamerasından garajı gözetlediği ve içeri birinin girdiğini görünce tüfeğini alıp garaja gittiğini söyledi. Kaarma olay anını şöyle anlattı:

“Çok karanlıktı. Beni farkedince “Hey” ya da “Bekle” gibi seslendiğini duydum. Belki elinde silah vardır diye kendimi korumak için hiç görmeden silahımı ateşledim.”
Savcının hazırladığı iddianameye bu arada korkunç bir ifade de girdi. Kaarma’nın olaydan önce komşularına “Garajıma girecek aptal bir çocuğu vurmak için her gece bekliyorum” dediği öne sürüldü.

ZANLI AVUKATI: VURMASI YASAL

Marcus Hendrik Kaarma’nın avukatı Paul Ryane, müvekkilinin Dede’yi vurmaktan başka şansı olmadığın öne sürdü. Kaarma’nın evinde kızı olduğunu belirten avukat, müvekkilinin Dede’yi garajında vurduğunu ve eyalet yasalarına göre buna hakkı olduğunu söyledi. Ryane şunları dedi:
“Doğru veya yanlış değil burada bakmamız gereken. O sıradaki şartlara bakmalıyız. O garaj son dönemde 2-3 kere soyuldu. Bu durumda yaşanan olay meşru müdafadır.”

MAYIS AYINDA MAHKEMEYE ÇIKACAK

Olayla ilgili konuşan Eyalet Savcısı Ellie Hill, bütün ülkede bunun gibi bir çok olay olduğunu dile getirdi. Hill:
“Yanlış anlaşılmalar nedeniyle bir çok kişi hayatını kaybediyor. Şu anda biz zanlının silaha neden başvurduğunu araştırıyoruz. Kaarma, Mayıs ayında mahkemeye çıkacak.”

“DİREN HIRSIZLIK YAPMAZ”

Diren Dede’nin yanında kaldığı Amerikalı aile de Dede’yi savundu. Genç adamın hırsızlık yapmaycağını belirten aile, onun çok uyumlu ve maddi durumu olmayan bir çocuk olduğunu ifade etti. Üzgün aile “Diren’in tek tutkusu futboldu” dedi. Diğer yandan inayet suçlaması ile hakim karşısına çıkarılan Kaarma için en az 10 en fazla 100 yıl hapis cezası istenmesi bekleniyor.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com