Katili olay yerindeki kusmuğu ele verdi!

Katili olay yerindeki kusmuğu ele verdi!
Polis evinde ölü bulunan Naciye Sezer'in katilini ilginç bir yöntemle belirledi.

Ankara polisi, 5 Eylül'de işlenen bir cinayeti "kusmuk" örneğinden yola çıkarak çözdü.
 
EVDE YALNIZ KALIYORDU
 
86 yaşındaki Naciye Sezer, boşandıktan sonra yanına taşınan oğlu S. Sezer ile birlikte Maltepe'deki evinde yaşamaya başladı. Naciye Sezer, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda çalışan S. Sezer'in sık sık iş seyahatleri nedeniyle yutrdışına gittiği için evde çoğunlukla yalnız kalıyordu.
 
BORÇLARI NEDENİYLE SIKINTIYA GİRDİ
 
Naciye Sezer, ağustosta mobilya almak için Siteler'de Yavuz Özcan'ın satış elemanı olarak çalıştığı mağazaya gitti. Naciye Sezer burada samimiyetine güvendiği Özcan'a ailesiyle ilgili bilgiler verdi. Yaşlı kadın, Özcan'a oğlunun iş seyahatlerine gittiği için sık sık yalnız kaldığını söyledi. Mağaza görevlileri mobilyaların montajını yaptı, ancak bazı parçaların montajı ise daha sonra yapılmak üzere yarım bırakıldı.
 
Özcan, bir süre sonra mağazada yaşanan bir hırsızlık olayı nedeniyle işten çıkartıldı. Evli ve bir çocuk babası olan Özcan, bu sürede içinde borçları nedeniyle ekonomik sorunlar yaşamaya başladı. Yaşlı kadının oğlu S. Sezer'i 5 Eylül'de telefonla arayan Özcan, evde olup olmadığını sordu. S. Sezer'den il dışında olduğunu öğrenen Özcan, mobilyaların kalan montajını yapmak üzere Naciye Sezer'in evine gitti. Özcan, yola çıkmadan alkol ve bazı uyuşturucu haplar aldı.
 
YASTIKLA BOĞUP, NOT BIRAKTI
 
Özcan, burada Naciye Sezer'i yastıkla boğarak öldürdükten sonra, yaşlı kadının ziynet eşyalarını aldı. Yaşlı kadını daha sonra eceliyle ölmüş gibi göstermek isteyen Özcan, Sezer'i yatağına yatırdı. Özcan, daha sonra hedef şaşırtmak için yaşlı kadının yatağının üzerine "Semih sen benim ailemi dağıttın, ben de senin aileni yok edeceğim" yazılı bir not bıraktı.
 
Yavuz Özcan, yaşlı kadını öldürdükten sonra apartman çıkışında aldığı alkol ve uyuşturucu hapların etkisiyle kustu. Özcan daha sonra olay yerinden uzaklaştı. İş seyahati bittikten sonra eve dönen S. Sezer annesinin cesediyle karşılaşınca polise haber verdi.
 
DOKULAR UYUŞTU
 
Olay yerine gelen Ankara Emniyeti Cinayet Büro Amirliği ekipleri, daire kapısının hiç zorlanmamış olması ve yaşlı kadının yatakta olması nedeniyle ilk olarak eceliyle ölmüş olabileceği ihtimali üzerinde durdu. Ancak yaşlı kadının günlük kıyafetleriyle yatakta olması, yatağın hiç bozulmamış olması ve ziynet eşyalarının bulunamaması üzerine cinayet ihtimali üzerinde durmaya başladı. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, yaşlı kadının oğlu S. Sezer'in verdiği bilgiler üzerine, mobilya mağazasında çalışan Yavuz Özcan'dan şüphelenmeye başladı.
 
Cinayet Büro Amirliği ekipleri, tecavüz, yaralama ve uyuşturucu satmak ve bulundurmak suçlarından sabıkası bulunan Özcan'ı gözaltına aldı. Polis, zanlıdan alınan kandan belirlenen DNA örneği ile olay yerinde bulunan kusmuktan alınan dokuların uyuşması sonucu cinayeti Özcan'ın işlediğini belirledi.

Emniyetteki sorgusunda önce cinayeti reddeden Özcan, daha sonra yaşlı kadını öldürdüğünü itiraf etti. Cinayeti yaşlı kadının paralarını almak için işlediğini itiraf eden Yavuz Özcan, emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
Milliyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com