Katilin itirafı üzerine mezarı açıldı / VİDEO

Katilin itirafı üzerine mezarı açıldı / VİDEO
Gasp ettiklerini tabancayla öldüren kişinin itirafı üzerine otopsi yapılmak üzere mezarı yeniden açıldı...

KONYA ve Afyonkarahisar'ında gasp ettiklerini tabancayla öldüren ve polis tarafından gözlatına alındıktan sonra çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan 30 yaşındaki E.G.'nin, 40 yaşındaki Azerbaycan uyruklu Hacer Rahimova'yı öldürdüğünü itiraf etmesi sonucu Rahimova'nın mezarı açılıp, cesedi yeniden otopsi yapılmak üzere adli tıp kurumuna gönderildi. Rahimova'nın ilk otopsi raporunda ise gırtlak kanserine bağlı damar patlaması ve beyin kanaması sonucu öldüğünün belirtildiği öğrenildi.

Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 40 gün içinde Akşehir ve Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçelerinde 2'si kadın 4 kişinin gasp edilip öldürüldüğü, 1 kişinin de yaranlamasının ardından başlattığı çalışma sırasında tabancayla başından vurularak öldürülen Türkan Sargut'un kredi kartından ATM cihazından para çekmek istemesi üzerine kimliğini saptağı E.G.'yi 24 Ağustos Çarşamba günü iftardan sonra Akşehir'de 2 ay önce kiraladığı evinde gözaltına aldı.

Dün polisdeki sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan E.G.'nin polisdeki sorgusunda, 11 Ağustos günü Akşehir'in Gölçayır Beldesi'nde evinin yaklaşık 100 metre ilerisinde 58 yaşındaki çiftçi Yakup Okumuş'u başından tabancayla vurup öldürdükten sonra cep telefonunu gasp ettiğini, birgün sonra da Afyonkarahisar'ın Sultandağı İlçesi'ne bağlı Çamözü Beldesi'nde 65 yaşındaki Türkan Sargut'u gasp edip aynı şekilde öldürdüğünü, 23 Ağustos günüde yine Sultandağı İlçesi'ne bağlı Kırca beldesinde TIR ile mola veren şoför Korhan Ersoy'u silahla yaraladığını ve yanında bulunan kayınbiraderi Gökhan Eser'i de başından vurarak öldürdüğünü itiraf etti.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

E.G. 19 Temmuz Perşembe günü Akşehir İlçesi Doğrugöz Beldesi'nde tarlada çalıştığı sırada yüzük ve küpesi gasp edilip bıçaklanarak öldürülen 63 yaşındaki Arife Korkmaz'ı ise öldürmediğini söyledi. Ancak 6 Ağustos günü Akşehir'in Beşkaya Mahallesi'ndeki bir evde bir Hacer Rahimova'yı öldürdüğünü itiraf etti. E.G., ifadesinde, hırsızlık amaclı eve girdiğini ama karşısına evdeki kadının çıkması üzerine tabancayla ateş ederek boynundan vurup öldürdüğünü ardından kadının parmagındaki yüzü alıp kaçtığını söyledi.

Adana'dan inşaat ve karayolu yol yapımında işçi olarak çalışmak üzere Nisan ayında Akşehir'e geldiğini ve işsiz kaldıktan sonra da hırsızlığa başladığını 'içimden bir ses öldür, diyordu. Bende öldürdüm' şeklinde ifade veren E.G.'nin itirafı üzerine bugün sabah saatlerinde Hacer Rahimova'nın mezarı açılıp, cesedi otopsi yapılmak için adli tıp kurumuna gönderildi. 1 yıl önce 50 yaşındaki Ahmet M. ile evlenip Akşehir'e yerleşen Rahimova'nın ilk otopsi raporunda gırtlak kanserine bağlı damar patlaması ve beyin kanaması sonucu öldüğünün belirtildiği öğrenildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com