Katilleri müebbetle yargılanacak

Katilleri müebbetle yargılanacak
Ali İsmail Korkmaz'ın davasında iddianame kabul edildi.

Eskişehir'de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'In davasında katil zanlısı olan dördü polis 8 kişi için müebbet hapis istendi. Cumhuriyet Savcısı Hakan Ali Erkan'ın hazırladığı iddianame 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Mahkeme heyetinin aynen kabul ettiği iddianameye göre polis memuru Mevlüt Saldoğan (41), fırıncı İsmail Koyuncu (35), akrabaları Ramazan Koyuncu (27) ve Muhammet Vatansever (32) ile pidecide çalışan Ebubekir Harlar'ın (20) yanı sıra, ifadeleri alınıp serbest bırakılan polis memurları Şaban Gökpunar (36), Hüseyin Engin (43) ve Yalçın Akbulut (36), 'suç kastıyla kasten adam öldürme' suçundan ömür boyu hapis cezası istemi ile yargılanacak.

DAVA BAŞKA İLDE GÖRÜLEBİLİR

Ankara'daki Ethem Sarısülük davasında yaşanan olaylar sonrası Ali İsmail Korkmaz'ın davasının da başka bir ilde yapılabileceği belirtildi. Korkmaz ailesinin avukatlığını aralarında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun da bulunduğu Ankara, Eskişehir ve Hatay barolarına kayıtlı 13 avukatın üstlendiği kaydedildi. Davayla ilgili duruşma tarihinin 1 ay içinde açıklanacağı bildirildi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com